صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: نگاه جامعه نسبت به مشاغل نسل جدید و مشاغل اینترنتی

2,408 بار تشکر شده در 979 پست

نگاه جامعه نسبت به مشاغل نسل جدید و مشاغل اینترنتی

به نام خدا

سلام دوستان

برخی دوستان وقتی می پرسن چی کار می کنی یا چه برنامه ای داری؟ پاسخ می دیم سایت داریم یا می خوایم سایت راه اندازی کنیم.
    حتی از کلمات زیبای تجارت اینترنتی و الکترونیکی استفاده می کنیم. اما طوری پاسخ می دن یا رفتار می کنن که انگار این کارها کار نیست. یا حرفه نیست.

دلیلش بی اطلاعی اون ها از این فرصت هاییه که من و شما ازش مطلع هستیم. و گلایه ای نیست.

اما همچنان به جامعه ثابت نشده که می شه با کسب و کارهای اینترنتی و داشتن یک یا چند سایت، درآمد مناسبی رو داشت. واقعا هستند کسایی که در منزل می نشینن و درآمدهای میلیونی دارن که برخی براش از صبح تا شب بیرون منزل فعالیت های سخت انجام می دن.

جامعه هنوز درک نکرده که می تونه به این نوع مشاغل اطمینان کنه و فعالین این حِرَف، امنیت شغلی و درآمدی داشته باشن.

احتمالا با پدر و مادر و بزرگترها و دوستانتون موارد مشابهی رو داشتید. هر چند اگر کسی بتونه خودشو ثابت کنه و از یک سایت درآمد کافی داشته باشه و زندگیش تغییر کنه، همه تحسینش می کنن و وقتی بدونن از راه کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین به این جا رسیده، دهنشون باز می مونه و از فردا به هر کس که دنبال کار باشه، پیشنهاد مشابه می دن و داستانی برای تعریف کردن دارن.

زمان باید بگذره و طرز فکرها تغییر کنه. ضمن این که ما ایرانی ها دیر تغییر می کنیم. اما تغییر خواهیم کرد.

حالا چند سوال :
    از تجربیاتتون در این زمینه بگید،
    اگر شغلتون در این زمینه ها باشه و به خواستگاری برید و هر چی توضیح می دید در مورد کارتون، کسی متوجه کار شما نشه، چی کار می کنید؟
    مطمئنا هر جا بگید آگهی نامه ی چاپی دارم، روی درآمدت حساب می کنن. اما اگر بگید سایت آگهی و نیازمندی ها دارم چه فکرهایی در مورد کار و درآمد می کنن؟!

شاید برخی جاها وقتی شغلمونو وبمستری اعلام کنیم، برای مخاطب، تعریف نشده باشه، یا اصلا شغل محسوب نشه.

2. کاربران زیر به خاطر این پست از soheyl_ir89 تشکر کرده اند :

تجربه ای ندارید؟

23 بار تشکر شده در 18 پست
    فکر کنم این درد مشترک همه مون باشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط ermesh نمایش پست ها
    فکر کنم این درد مشترک همه مون باشه...
    ممنون

کسانی که به درآمد مناسب رسیدن و خودشون و کسب و کارشونو ثابت کردن چه طور؟

411 بار تشکر شده در 143 پست
    کلا توی فک و فامیل ما همه رو هم بزاریم به جرات یک نفر هم اینترنت نداره! اصلا نمی دونن چیه. حتی با اینکه دانشجو هستند نهایت از سایت دانشگاه برای ثبت نام استفاده میکنن و بس! توی خانواده هم که کلا بدبینن. تنها جملشون اینه : کور شدی بدبخت

البته حق هم دارن ها! من به شخصه درآمد چندانی از نت نداشتم و فعلا ندارم. البته نه اینکه نباشه. هست اما اونقدری نیست که بشه بهش گفت درآمد. با پول تمدید هاست و دامین سربه سر میشه! حق دارن دیگه. حالا دوتا سایت جدید زدم که انشالله بتونم روی همین ها کار کنم تا به جایی برسن. به خودم قول دادم اولین ماشینم پولش رو از نت دربیارم
    به ملتی که فرق لپ تاپ با adsl رو نمی دونن (در این حد!) چطوری بفهموینم وبمستری چیه. والاااااا

7. کاربران زیر به خاطر این پست از shojaei69 تشکر کرده اند :

معظمی آواتار ها
    10,107 بار تشکر شده در 3,331 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_ir89 نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام دوستان

جامعه هنوز درک نکرده که می تونه به این نوع مشاغل اطمینان کنه و فعالین این حِرَف، امنیت شغلی و درآمدی داشته باشن.
    زمان باید بگذره و طرز فکرها تغییر کنه. ضمن این که ما ایرانی ها دیر تغییر می کنیم. اما تغییر خواهیم کرد.

حالا چند سوال :
    اگر شغلتون در این زمینه ها باشه و به خواستگاری برید و هر چی توضیح می دید در مورد کارتون، کسی متوجه کار شما نشه، چی کار می کنید؟
    مطمئنا هر جا بگید آگهی نامه ی چاپی دارم، روی درآمدت حساب می کنن. اما اگر بگید سایت آگهی و نیازمندی ها دارم چه فکرهایی در مورد کار و درآمد می کنن؟!

شاید برخی جاها وقتی شغلمونو وبمستری اعلام کنیم، برای مخاطب، تعریف نشده باشه، یا اصلا شغل محسوب نشه.
    سلام سهیل جان
    چطوری برادر؟

مسئله مهمی رو مطرح کردی که اگر بخواد ریشه یابی بشه، هزارن دلیل موجه میشه آورد که چرا اینطوره و چی باعث شده که جامعه ما به کسب و کارهای آنلاین و مجازی اعتماد نکنه.

اما اصلی ترینش کوتاهی دولت های اخیر در اجرای مصوبات مجلس و چشم اندازهای مربوط به دولت الکترونیکه. من هر دلیل دیگه ای رو بخوام توضیح بدم، به نوعی زیرشاخه ای از همین دلیل اساسیه. اگر تجارت تحت وب مورد اعتماد نیست چون امنیت شغلی نداره، دلیل اصلیش اینه که دولت های اخیر تصمیماتی که برای حمایت از این فرصت های شغلی موصب شده بود رو اجرایی نکردن و حتی در مورادی برعکس عمل کردن و اگر کورسویی امید درجایی وجود داشت، کور شد. اگر کشوری مثل کره جنوبی صرفاً برای تقویت دولت الکترونیک در سال 2013 اینترنت گیگابیتی بسیار کم هزینه به شهرهای بزرگ و صدمگابیتی به روستاها و شهرهای کوچیک داده، نرخ اینترنت در کشور ایران همگام با تورم زیاد شده و 6درصد مالیات بر ارزش افزوده و همچنین عوارض شهرداری هم از یوزر گرفته میشه و اینه که برای یک اینترنت 2 مگابیتی نامحدود باید 430 هزارتومان در ماه به شرکت پارس آنلاین پرداخت کرد.

با این شرایط، با در نظر گرفتن جامعه فقیر ما که خط فقر روی درآمد 3 میلیون در ماه اعلام شده، خانواده های محدودی به سمت نت میرن و تربیت و فرهنگ غالب ما ایرانی ها هم در نهاد خانواده شکل میگیره. وقتی خانواده به دلیل جهل نسبت به این محیط، فرزندش (نسل آینده) رو از رفتن به سمت کار آنلاین و سرمایه گذاری مالی و زمانی روی این بخش از بازار منع میکنه و برعکس، برای پیدا کردن یک کار یقه سفیدی (دولتی) یا هر نوع کار فیزیکی دیگه ای ولو با درآمد کمتر ترغیب و تشویق میکنه، نتیجه این میشه که توی کل فامیل جناب toofan245 کسی پیدا نمیشه که فرق بین لپ تاپ و ADSL رو بدونه. حتی جوان های تحصیل کرده با مدارک عالی آکادمیکی.

ما در کاسبی تنها نیستیم. اگر کاسبی ما چاپ اسکناس بود، میتونستیم توی خونه بشینیم و با هیچ احدی ارتباطی نداشته باشیم. ولی اینطور نیست و یک کسب و کار برای موفقیت در کسب درآمد، نیاز به ارتباطات با جامعه ای که توش فعالیت میکنه داره و وقتی اوضاع جامعه ما اینه، عملاً دست و بال من و شمای کار آفرین بستست و فضایی برای جولان دادن نیست. با این اوصاف سوال اصلی اینه که شما (حتی اگر به هر طریقی بصورت کوتاه مدت یا بلند مدت درآمد خوبی از نت داری) روی چه حسابی میتونی انقدر جسارت به خرج بدی که با اتکا به شغلت، درآمدت و امنیت شغلیت، بری خواستگاری؟
    باید دقت کرد که صحبت از یک عمره نه چند ماه یا یک سال. کاری که امروز برای شما در نت پرمنفعته، ممکنه روز بعد به تصمیم یک مدیر یک دستگاه دولتی از بین بره یا چند ماه بعد به دلیل رقابت بسیار زیاد توسط افرادی که صرفاً به فکر درآمد کوتاه مدت هستن، دیگه درآمد مکفی و آینده ای نداشته باشه.
    اگر این سوال رو تونستی برای خودت پاسخ بدی، بعد نوبت سوالاتی میرسه که شما مطرح کردید.

زنده باشی
    یاعلی

9. کاربران زیر به خاطر این پست از معظمی تشکر کرده اند :

djary آواتار ها
    61 بار تشکر شده در 46 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_ir89 نمایش پست ها
    به نام خدا

سلام دوستان

برخی دوستان وقتی می پرسن چی کار می کنی یا چه برنامه ای داری؟ پاسخ می دیم سایت داریم یا می خوایم سایت راه اندازی کنیم.
    حتی از کلمات زیبای تجارت اینترنتی و الکترونیکی استفاده می کنیم. اما طوری پاسخ می دن یا رفتار می کنن که انگار این کارها کار نیست. یا حرفه نیست.

دلیلش بی اطلاعی اون ها از این فرصت هاییه که من و شما ازش مطلع هستیم. و گلایه ای نیست.

اما همچنان به جامعه ثابت نشده که می شه با کسب و کارهای اینترنتی و داشتن یک یا چند سایت، درآمد مناسبی رو داشت. واقعا هستند کسایی که در منزل می نشینن و درآمدهای میلیونی دارن که برخی براش از صبح تا شب بیرون منزل فعالیت های سخت انجام می دن.

احتمالا با پدر و مادر و بزرگترها و دوستانتون موارد مشابهی رو داشتید. هر چند اگر کسی بتونه خودشو ثابت کنه و از یک سایت درآمد کافی داشته باشه و زندگیش تغییر کنه، همه تحسینش می کنن و وقتی بدونن از راه کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین به این جا رسیده، دهنشون باز می مونه و از فردا به هر کس که دنبال کار باشه، پیشنهاد مشابه می دن و داستانی برای تعریف کردن دارن.

حالا چند سوال :

دقیقا تایید میشه
    من هم دارم به طور جدی فعالیتم رو در نت شروع می کنم و 6 میلیون هم سرمایه گذاری کردم
    هر کسی میپرسه چی کاره ای میگم تجارت الکترونیکی فعالیت میکنم ولی اطرافیانم این رو شغل حساب نمیکنند و میگن برو کار پیدا کن این هم در کنارش انجام بده !
    کسی باور نمیکنه این شغل اولم هست ! حتی در جمع دوستان هم مورد تمسخر قرار میگیرم
    اما من به دو دلیل مطمئنم که موفق میشم
    1- واقعا به اینترنت و تجارت الکترونیکی علاقه دارم و همیشه به فکر تاسیس شرکت خودم در این حوزه هستم
    2- پتانسیل اینترنت رو میدنم

حالا باز با اومدن سایت هایی مثل چاره و... بعضی ها متوجه پتانسیل اینترنت شدن
    اما فکر میکنند که سرمایه سنگین میخواهد و کار سختی هست

انشالله من هم تا هفته دیگه سایتم راه اندازی میشه و میتونم به شغل مورد علاقم که عاشقانه دوستش دارم بپردازم
    به جای نفرین خونینترین دشمنتان ، دعا کنید از جهل و جهالت درآیند. ! (جمله ای از خودم) .

11. کاربر زیر به خاطر این پست از djary تشکر کرده است :

156 بار تشکر شده در 111 پست
    خیلی ممنون از جناب سهیل که این بحث رو راه انداختن
    من به شدت به آی تی و علی الخصوص تجارت الکترونیک علاقه و اعتقاد دارم .یه دوستی داشتم که باهم توی نت کار میکردیم،برنامه ریزی کرده بودیم که یه کار جدی رو شروع کنیم ولی یهو این دوست ما عاشق شد و یه روز به من گفت اگه فردا روز برم خواستگاری و ازم بپرسن چه کاره ای ؟بگم وبمستر هستم هیچ ک دختر بهم نمیدن از خونشون پرتمم میکنن بیرون.این شد که گروه دونفره ما نابود شد
    ولی من کل برنامه ریزی آیندم بر اساس شغل اینترنتیمه و به امید خدا میخوام منبع درآمد اصلیم قرارش بدم.
    به نظرم اگه نوع فعالیت رسمی تر و شیک باشه مثلا با ثبت شرکت و داشتن دفتر و دستک جامعه هم به عنوان ی شغل بهش نگاه میکنه

13. کاربران زیر به خاطر این پست از payamka تشکر کرده اند :

سـعید آواتار ها
    1,435 بار تشکر شده در 591 پست
    البته داشتن دفتر و دستک و شیک کردن کار فقط جنبه ظاهری نداره .. شما وقتی یک سایت خوب دارید اختمالا به پشتیبانی ، روابط عمومی و کارمندانی برای اداره اش نیاز دارید . این خودش اعتبار و شغل دائمی است . حالا لاطم نیست به هم هتوضیح بدیم وبمستری یعنی چه عموما میشه گفت شرکت کامپیوتری داریم ...

حالا باید دید وب مستری مورد نظر دوستان چیه ؟ شرکتی داشتن یا فقط یه سایت رو از خونه اداره کردن ..
    در ضمندفتر و دستک امکان اینو بوجود یاره که ادم کارهای زیادی رو کنار هم انجام بده و درامدهای زیادی رو داشته باشه ...

15. کاربر زیر به خاطر این پست از سـعید تشکر کرده است :

yanliz آواتار ها
    1,474 بار تشکر شده در 695 پست
    با سلام و خسته نباشید
    متاسفانه دلیل زیادی است که چرا مشاغل جدید در ایران مطرح نمی شوند
    1- وجود نفت و گاز و معادن در کشور و سرمایه گذاری در این زمینه ها
    2- نداشتن آینده نگری در ایرانیها. اگر روزری نفت و گاز و معادن تمام شود چه می شود؟
    3- وجود اعتقادات و افکار خرافی در ایرانی ها در زمینه کسب روزی
    4- راحت طلبی ایرانی ها و در کل مردم کشورهای خاورمیانه
    5- وجود اعتقادات سطحی و خرافی در زمینه علم بطوریکه بعضی ها علم را فقط مخصوص خدا می دانند و هر نوع پی بردن به اسرار جهان را دخالت در کار خدا می دانند

بنده شخصا به الکترونیک، کامپیوتر و نجوم علاقه شدید دارم و علاقه ام ذاتی است اکتسابی نیست و از بچگی بطور خودجوش بوده است( متاسفانه بعضی ها تفاوت بین علاقه ذاتی و اکتسابی را هم نمی دانند). این علایق بنده باعث دردسرهای زیادی برایم شده و در خانه و بیرون با همه جرو بحثم می شود چون کسی بنده را درک نمی کند. پیدا کردن دوست برایم خیلی مشکل شده چه برسد به پیدا کردن همسر. البته چون خدا در قرآن می فرماید "که همه چیز را جفت خلق کرده"، بنده هم اعتقاد دارم که در این عالم جفتی برای خودم دارم ولی کجا معلوم نیست ولی جوینده یابنده است.
    ویرایش توسط yanliz : 2014-01-14 در ساعت 14:21

17. کاربران زیر به خاطر این پست از yanliz تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین