صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 52

موضوع: راهنمایی: راه اندازی کافی نت / هزینه ها / سود و زیان /و...

236 بار تشکر شده در 146 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 121212 نمایش پست ها
    من تازه کافی نت زدم با توجه به تجربه شخصی من
    مهمترین چیز برای اینکه یک کافی نت رونق داشته باشه سرعت اینترنته که هر چقدر بهتر باشه مشتریات هم بیشتره کیفیت خدمات سرویس دهندت هم خیلی مهمه که افت سرعت و قطعی زیاد نداشته باشه
    به نظر من سرویس حجمی نگیر الان مصرف کافی نت من ماهیانه حدود 100 گیگ با 4 تا سیستم هست با توجه به قیمت های سرویس دهنده ی اینترنتم اگر اینترنتم حجمی باشد ماهیانه 400 هزار تومان باید بدم ولی الان برای سرویس نامحدودم 200هزارتومان بیشتر نمیدم
    یه دستگاه پرینتر درست و حسابی هم بگیر که هر روز تعمیرگاه نباشه !!!!
    ممنون از راهنماییت
    چه پرینتری بگیرم؟ قیمت و مدل؟
    اینترنت شما از چه جایی گرفتید که خیلی راضی هستید؟ و چه سرعتی گرفتید؟
    برای جواز کافی نت چه چیزایی میخوان؟
    ممنون

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

لطفا دوستان دیگر نیز نظر بدن , خیلی ممنون
    ویرایش توسط redpayam : 2014-01-02 در ساعت 17:47

121212 آواتار ها
    124 بار تشکر شده در 70 پست
    برای جواز که ما مشهدیم گفتند باید مغازه دوربین مداربسته داشته باشه صاحب کافی نتم باید بیشتر از 30 سال سن داشته باشه متاهل هم باشه به مساحت مغازه که مشکل نگرفتند مساحت کافی نت من حدود 15 متر است واسه پرینتر canon 4010 سه کاره رو تعریف شو زیاد شنیدم
    اینترنتم که باید ببینی شرایط محلتون چطوره من که از وایمکس استفاده می کنم چون که انتخاب دیگری نداشتم شرکت های خصوصی که به منطقه ما اینترنت نمیدادن مخابرات هم که اصلا نباشه بهتره
    کلیه اخبار دانشگاهی ، آزمون ها و ثبت نام های اینترنتی در کانال زیر
    https://telegram.me/golshahrnet

3. کاربر زیر به خاطر این پست از 121212 تشکر کرده است :

softpand آواتار ها
    1,213 بار تشکر شده در 568 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط abdolrahim نمایش پست ها
    کدوم شهر ؟از چه اینترنتی استفاده می کنی ؟هزینش چقدره ؟
    بعدشم شما هم کافی نت و هم گیم نت می کنی سر و صدا زیاد میشه که !
    یک بار رفتم کافی نت گیم نت هم بود بچه ها همش سرو صدا می کردن!
    به نظرت اگه جلوی دانشگاه خدمات کامپیوتری +2 تا 4 تا سیستم بزاری میان برای کافی نت ؟البته اونجا مغازه خالی نیست ,منتظرم یکی بره
    ارومیه - تفرجگاه بند
    اینترنت نامحدود 1 مگ از مخابرات دارم که عالیه
    ماهانه 43تومن میدم
    تو کل تفرجگاه ما 1 دونه گیم نت هستش که واقعاً عالیه برا من ، تازه زیر زمینش رو هم اجاره کردم تنیس و فوتبال دستی وی ps2 دارم
    کار خیلی توپیه برام ، در آمدش هم عالیه مخصوصاً الان که زمستونه بی نظیر تره.
    هر چه زودتر باز کنی بیشتر سود میکنی.

5. کاربران زیر به خاطر این پست از softpand تشکر کرده اند :

ژنرال آواتار ها
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    شما اگه بالای 30 سال و متاهل نیستی میتونی جواز کسبو به اسم بابات بگیری خودت وایسی در مغازه کار کنی

7. کاربر زیر به خاطر این پست از ژنرال تشکر کرده است :

doctor.sniff آواتار ها
    1,015 بار تشکر شده در 432 پست
    دیدم تو یکی از پست‌ها حرف از کنار دانشگاه بودن زده بودی.

کار بسیار جالب و خوبی میتونه باشه، اگر بتونی نو آوری، خلاقیت و پشتکار رو کنار هم جمع‌آوری کنی.

کنار دانشگاه هستید؟

من اگه میخواستم این کار رو بکنم.
    میگشتم دنبال جایی که کنار دانشگاه باشه، میدونم که دانشگاه آزاد داره ولی بقیه دانشگاه‌ها رو نمیدونم.

کافی نت هم نمیزدم. کافی شاپ میزدم که ارائه خدمات نت میداد.

تو کافی شاپ + نت که زده بودم ارائه خدمات جالبی مثل Bit-torrent میکردم. میدونی با اینا چه کارایی میشه کرد؟

Load Balancing راه مینداختم که هیچ موقع مشکل سرعت نداشته باشم.
    Threshold راه مینداختم که کاربرم از سرعت نت بالا لذت ببره
    Cache server squid راه مینداختم که کاربرام بتونن دانلودهای وحشتناک داشته باشن
    Wifi Zone راه مینداختم که همه کاربرا حتی خارج از کافی شاپ + نتم بتونن با گوشی یا تبلتشون از اینترنتم لذت ببرن حتی بدون پرداخت هزینه!!! (اگه گفتی چرا و چطوری ازش پول در میوردم)

در رابطه با قسمت کافی شاپ هم که دیگه خودت میدونی اکثر دانشجوها توی طول ترم مشغول جیم زدن هستن و پاتوق همینجاهاس که کلی سرویس خوردنی و اینترنتی میده بهشون

9. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

17 بار تشکر شده در 9 پست
    اگر یک وقت بهت گیر ندن که دوربین مداربسته بزاری
    و از این جور سخت گیری ها سودش خوب هست
    بخاطر اینکه یکی دوستانم داشت همچین کاری ولی بخاطر سخت گیری هایی که کردن تعطیلش کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط doctor.sniff نمایش پست ها

تو کافی شاپ + نت که زده بودم ارائه خدمات جالبی مثل Bit-torrent میکردم. میدونی با اینا چه کارایی میشه کرد؟

Wifi Zone راه مینداختم که همه کاربرا حتی خارج از کافی شاپ + نتم بتونن با گوشی یا تبلتشون از اینترنتم لذت ببرن حتی بدون پرداخت هزینه!!! (اگه گفتی چرا و چطوری ازش پول در میوردم)
    اگر امکان داره بیشتر در مورد موارد فوق توضیح بدین و همچنین چطور کسب درامد کنیم .

11. کاربر زیر به خاطر این پست از edifire تشکر کرده است :

doctor.sniff آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط softpand نمایش پست ها
    ارومیه - تفرجگاه بند.
    جای خیلی جالبی هست. رفتم ولی فکر کنم الان در حد قندیل سرد باشه :دی

Bit-torrent
    بیت تورنت اسم نرم افزاری برای استفاده از پروتکل Peer-to-Peer داخل شبکه می‌باشد.
    این پروتکل این امکان را به ما می‌دهد که هر کاربر داخل شبکه ما بتواند هم سرویس گیرنده باشد و هم سرویس دهنده! میدونید مزیتش چیه؟ مزیتش رو مثلا زمانی میتونید ببینید که کاربرا دارن حجم بالایی اطلاعات رو دانلود میکنند و دیگر افراد هم متقاضی همان فایل هستند. (مثلا یک فیلم) اگر این شبکه رو راه انداخته باشیم. یک کاربر از پهنای باند اینترنت استفاده کرده و دانلود میکند حالا بقیه کاربرا میتونن به صورت اتوماتیک از کاربر اول داخل شبکه محلی شروع به دریافت فایل بکنن (یعنی دقیقا پهنای باند اینترنت حیف نمیشه)
    مثلا با این سرویس من امکان بروز رسانی سیستم عاملهایی مثل ویندوز و لینوکس رو فراهم میکردم. امکان دانلود فیلم‌های آموزشی (با توجه به ممنوعیت فیلم‌های دیگر) رو قرار میدادم که کاربرانم کلی ذوق زده میشدن
    Load Balancing
    لود بالانسینگ در واقع حداقل ۲ تا خط اینترنت لازم داره، روش کار به این صورت است که این سرویس باعث میشه یک خط اینترنت خط پیشفرض تعریف بشه و خط دیگر بک آپ خط اول باشه و به محض قطع شدن خط اول، خط دوم وارد عمل شده و ارائه سرویس میکنه. این کار باعث میشه که کاربر اصلا قطعی اینترنت رو متوجه نشه
    Threshold
    ترشولد هم نوعی لود بالانسینگ هست که خیلی جالبتر هم کار میکنه.
    بطور مثال یک خط اینترنت ما با سرعت ۱۲۸کیلوبایت دانلود ارائه سرویس میکند. یک کاربر یا چندین کاربر کل این پهنای باند رو مشغول کردن، این زمانی هست که ترشولد وارد عمل میشه و خط دوم رو وارد عمل میکنه که کاربران با سرعت بالاتری تقویت بشن و بتونن فراتر از سرعت اولیه سرویس دریافت کنند مثلا یک خط ۱۲۸ کیلو دیگه بهشون اضافه میشه.
    این کار باعث میشه که مشتری لذت ببره و سرعت بالا باعث میشه که سرعت دانلود به ازای تک کاربر بالا بره و سریعتر دانلودش تموم بشه و شبکه رو آزاد کنه
    Cache server squid
    کش سرور هم که دیگه همه میدونید چیکار میکنه.
    اسکویید در معنای لغوی یعنی ۸ پا که اسم این ابزار هست.
    کش سرور باعث میشه که خیلی فایلها در سرورت کش بشه و دیگر به ازای هر صفحه و هر فایل دوباره به اینترنت مراجعه نکنی. هم پنهای باند اینترنتت زیاد مصرف نمیشه و هم اینکه اگر کاربری فایلی رو بخواد که قبلا در کش ذخیره شده، با سرعت کپی، فایل برایش دانلود میشه.
    حالا در نظر بگیر این سرویسها باهم ترکیب بشن چی میشه
    Wifi Zone
    وای فای زون هم که اوج لذت کاربری رو به مشتریان میده و باعث میشه که هر کاربری با هر ابزاری که داره بتونه با شما کار کنه

برای کسب درآمد هم میتونی این وای فای زون رو بعنوان تبلیغات کارت ارائه کنی و با سرعتی محدود به این سرویس جذب مشتری کنی. مثلا هرکی با وای فای وصل شد بیشتر از سرعت ۸ کلیوبایت بیشتر نمیتونه استفاده کنه

اگر بتونی سرویس‌های TC یا Traffic control و kerberos هم راه اندازی کنی که نور علانور میشه

موفق باشی

راستی سرورت باید لینوکس باشه تا بتونی این خدمات رو ارائه کنی
    ویرایش توسط doctor.sniff : 2014-01-02 در ساعت 21:05

13. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

236 بار تشکر شده در 146 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 121212 نمایش پست ها
    برای جواز که ما مشهدیم گفتند باید مغازه دوربین مداربسته داشته باشه صاحب کافی نتم باید بیشتر از 30 سال سن داشته باشه متاهل هم باشه به مساحت مغازه که مشکل نگرفتند مساحت کافی نت من حدود 15 متر است واسه پرینتر canon 4010 سه کاره رو تعریف شو زیاد شنیدم
    اینترنتم که باید ببینی شرایط محلتون چطوره من که از وایمکس استفاده می کنم چون که انتخاب دیگری نداشتم شرکت های خصوصی که به منطقه ما اینترنت نمیدادن مخابرات هم که اصلا نباشه بهتره
    مرسی ممنون,لطف کردید پاسخ دادید

نقل قول نوشته اصلی توسط ژنرال نمایش پست ها
    شما اگه بالای 30 سال و متاهل نیستی میتونی جواز کسبو به اسم بابات بگیری خودت وایسی در مغازه کار کنی
    یعنی الان من دیپلم کامپیوتر دارم (در حال حاظر دانشجو هستم) ولی سنم زیر 30 سال هست و متاهل نیستم میتونم به اسم بابام بگیرم که سواد نداره؟ اگه اینطور باشه خیلی عالیه؟؟

دیدم تو یکی از پست‌ها حرف از کنار دانشگاه بودن زده بودی.

کار بسیار جالب و خوبی میتونه باشه، اگر بتونی نو آوری، خلاقیت و پشتکار رو کنار هم جمع‌آوری کنی.

کنار دانشگاه هستید؟

من اگه میخواستم این کار رو بکنم.
    میگشتم دنبال جایی که کنار دانشگاه باشه، میدونم که دانشگاه آزاد داره ولی بقیه دانشگاه‌ها رو نمیدونم.

کافی نت هم نمیزدم. کافی شاپ میزدم که ارائه خدمات نت میداد.

در رابطه با قسمت کافی شاپ هم که دیگه خودت میدونی اکثر دانشجوها توی طول ترم مشغول جیم زدن هستن و پاتوق همینجاهاس که کلی سرویس خوردنی و اینترنتی میده بهشون
    والله فعلا که هنوز جایی رو انتخاب نکردیم,یعنی اسلامشهر 2-3 تا دانشگاه داره که کنار همشون کافی نت هست ولی نه به این شکلی که شما عرض میکنید..!
    الان بخوایم چنین سرویسی راه اندازی کنیم هزینه اش چه قدر میشه؟(فقط پول سیستم ها و چنین امکاناتی؟) ,خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط edifire نمایش پست ها
    اگر یک وقت بهت گیر ندن که دوربین مداربسته بزاری
    و از این جور سخت گیری ها سودش خوب هست
    بخاطر اینکه یکی دوستانم داشت همچین کاری ولی بخاطر سخت گیری هایی که کردن تعطیلش کرد.

اگر امکان داره بیشتر در مورد موارد فوق توضیح بدین و همچنین چطور کسب درامد کنیم .
    شنبه باید برم اتحادیه کافی نت داران ببینم چه قوانینی برای شهر ما هست , انشالله که گیر زیادی نمیدن
    ممنون که پاسخ دادی

58 بار تشکر شده در 57 پست
    جای خیلی جالبی هست. رفتم ولی فکر کنم الان در حد قندیل سرد باشه :دی

Bit-torrent
    بیت تورنت اسم نرم افزاری برای استفاده از پروتکل Peer-to-Peer داخل شبکه می‌باشد.
    این پروتکل این امکان را به ما می‌دهد که هر کاربر داخل شبکه ما بتواند هم سرویس گیرنده باشد و هم سرویس دهنده! میدونید مزیتش چیه؟ مزیتش رو مثلا زمانی میتونید ببینید که کاربرا دارن حجم بالایی اطلاعات رو دانلود میکنند و دیگر افراد هم متقاضی همان فایل هستند. (مثلا یک فیلم) اگر این شبکه رو راه انداخته باشیم. یک کاربر از پهنای باند اینترنت استفاده کرده و دانلود میکند حالا بقیه کاربرا میتونن به صورت اتوماتیک از کاربر اول داخل شبکه محلی شروع به دریافت فایل بکنن (یعنی دقیقا پهنای باند اینترنت حیف نمیشه)
    مثلا با این سرویس من امکان بروز رسانی سیستم عاملهایی مثل ویندوز و لینوکس رو فراهم میکردم. امکان دانلود فیلم‌های آموزشی (با توجه به ممنوعیت فیلم‌های دیگر) رو قرار میدادم که کاربرانم کلی ذوق زده میشدن
    Load Balancing
    لود بالانسینگ در واقع حداقل ۲ تا خط اینترنت لازم داره، روش کار به این صورت است که این سرویس باعث میشه یک خط اینترنت خط پیشفرض تعریف بشه و خط دیگر بک آپ خط اول باشه و به محض قطع شدن خط اول، خط دوم وارد عمل شده و ارائه سرویس میکنه. این کار باعث میشه که کاربر اصلا قطعی اینترنت رو متوجه نشه
    Threshold
    ترشولد هم نوعی لود بالانسینگ هست که خیلی جالبتر هم کار میکنه.
    بطور مثال یک خط اینترنت ما با سرعت ۱۲۸کیلوبایت دانلود ارائه سرویس میکند. یک کاربر یا چندین کاربر کل این پهنای باند رو مشغول کردن، این زمانی هست که ترشولد وارد عمل میشه و خط دوم رو وارد عمل میکنه که کاربران با سرعت بالاتری تقویت بشن و بتونن فراتر از سرعت اولیه سرویس دریافت کنند مثلا یک خط ۱۲۸ کیلو دیگه بهشون اضافه میشه.
    این کار باعث میشه که مشتری لذت ببره و سرعت بالا باعث میشه که سرعت دانلود به ازای تک کاربر بالا بره و سریعتر دانلودش تموم بشه و شبکه رو آزاد کنه
    Cache server squid
    کش سرور هم که دیگه همه میدونید چیکار میکنه.
    اسکویید در معنای لغوی یعنی ۸ پا که اسم این ابزار هست.
    کش سرور باعث میشه که خیلی فایلها در سرورت کش بشه و دیگر به ازای هر صفحه و هر فایل دوباره به اینترنت مراجعه نکنی. هم پنهای باند اینترنتت زیاد مصرف نمیشه و هم اینکه اگر کاربری فایلی رو بخواد که قبلا در کش ذخیره شده، با سرعت کپی، فایل برایش دانلود میشه.
    حالا در نظر بگیر این سرویسها باهم ترکیب بشن چی میشه
    Wifi Zone
    وای فای زون هم که اوج لذت کاربری رو به مشتریان میده و باعث میشه که هر کاربری با هر ابزاری که داره بتونه با شما کار کنه

برای کسب درآمد هم میتونی این وای فای زون رو بعنوان تبلیغات کارت ارائه کنی و با سرعتی محدود به این سرویس جذب مشتری کنی. مثلا هرکی با وای فای وصل شد بیشتر از سرعت ۸ کلیوبایت بیشتر نمیتونه استفاده کنه

اگر بتونی سرویس‌های TC یا Traffic control و kerberos هم راه اندازی کنی که نور علانور میشه

موفق باشی

راستی سرورت باید لینوکس باشه تا بتونی این خدمات رو ارائه کنی
    واقعا خوبه اینااما هرکسی کار با لینوکس بلد نیست!و اکثر اونایی که کافی نت دارن فکر کنم از مخابرات میگیرن نامحدود 1 مگ

doctor.sniff آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط redpayam نمایش پست ها
    والله فعلا که هنوز جایی رو انتخاب نکردیم,یعنی اسلامشهر 2-3 تا دانشگاه داره که کنار همشون کافی نت هست ولی نه به این شکلی که شما عرض میکنید..!
    الان بخوایم چنین سرویسی راه اندازی کنیم هزینه اش چه قدر میشه؟(فقط پول سیستم ها و چنین امکاناتی؟) ,خیلی ممنون

دوست عزیز همه این امکاناتی که گفتم نرم افزاری هستن و همه هم در لینوکس مجانی هستن. فقط اگر لینوکس بلد نیستین و حوصله وقت گزاشتن و یادگیری ندارید میتونید به کسی که این کار رو بلد هست کار رو بسپارید. که با یه هزینه معقول میتونید همه اینارو داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolrahim نمایش پست ها
    واقعا خوبه اینااما هرکسی کار با لینوکس بلد نیست!و اکثر اونایی که کافی نت دارن فکر کنم از مخابرات میگیرن نامحدود 1 مگ
    بله اکثر کاربرا لینوکس بلد نیستن و خوب یکم سختم هست. حق میدم به دوستان ولی همونطور که گفتم کار رو به دست یک متخصص بسپارید (اگر خواستید من از این متخصص‌ها زیاد سراغ دارم).

برای خط اینترنت هم من اگر باشم یک خط مخابرات میگرم و یک خط شاتل (با تعرفه حجمی) و طبق Load Balancing اونارو کانفیگ میکردم.

17. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین