صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 52

موضوع: راهنمایی: راه اندازی کافی نت / هزینه ها / سود و زیان /و...

58 بار تشکر شده در 57 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط doctor.sniff نمایش پست ها
    دوست عزیز همه این امکاناتی که گفتم نرم افزاری هستن و همه هم در لینوکس مجانی هستن. فقط اگر لینوکس بلد نیستین و حوصله وقت گزاشتن و یادگیری ندارید میتونید به کسی که این کار رو بلد هست کار رو بسپارید. که با یه هزینه معقول میتونید همه اینارو داشته باشید.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

بله اکثر کاربرا لینوکس بلد نیستن و خوب یکم سختم هست. حق میدم به دوستان ولی همونطور که گفتم کار رو به دست یک متخصص بسپارید (اگر خواستید من از این متخصص‌ها زیاد سراغ دارم).

برای خط اینترنت هم من اگر باشم یک خط مخابرات میگرم و یک خط شاتل (با تعرفه حجمی) و طبق Load Balancing اونارو کانفیگ میکردم.
    خط 1 مگ نامحدود حدودا 70 کیلوبایت دانلود داره بعد اگه حداقل 4 نفر همزمان کار کنن چطور سرعتشون میره بالا؟
    اینکار کافی نت های دیگه هم انجام دادن ؟
    ویرایش توسط abdolrahim : 2014-01-03 در ساعت 11:48

2. کاربر زیر به خاطر این پست از abdolrahim تشکر کرده است :

236 بار تشکر شده در 146 پست
    با تشکر از همه دوستان بابت پاسخ هاشون
    فقط یک مورد اصلی که درآمد هست چی؟ بابت اون وقت و هزینه و اعصاب خورد کنی هایی که داره میصرفه؟
    ممنون

4. کاربر زیر به خاطر این پست از redpayam تشکر کرده است :

parsan آواتار ها
    129 بار تشکر شده در 61 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 121212 نمایش پست ها
    من تازه کافی نت زدم با توجه به تجربه شخصی من
    مهمترین چیز برای اینکه یک کافی نت رونق داشته باشه سرعت اینترنته که هر چقدر بهتر باشه مشتریات هم بیشتره کیفیت خدمات سرویس دهندت هم خیلی مهمه که افت سرعت و قطعی زیاد نداشته باشه
    به نظر من سرویس حجمی نگیر الان مصرف کافی نت من ماهیانه حدود 100 گیگ با 4 تا سیستم هست با توجه به قیمت های سرویس دهنده ی اینترنتم اگر اینترنتم حجمی باشد ماهیانه 400 هزار تومان باید بدم ولی الان برای سرویس نامحدودم 200هزارتومان بیشتر نمیدم
    یه دستگاه پرینتر درست و حسابی هم بگیر که هر روز تعمیرگاه نباشه !!!!
    منم مشکل شما را داشتم بعدا فهمیدم سیستم الکی خودش دانلود میکنه و همیجنجوری پهنای باندم میره برنامه BWMeter نصب کردم جلوی برنامه های که الکی آپدیت میکنه را بستم الان مصرف پهنای باندم روزانه شاید 1 یا 1.5 گیگ باشه قبلا روزی 5 گیگ بود.

6. کاربران زیر به خاطر این پست از parsan تشکر کرده اند :

doctor.sniff آواتار ها
    1,015 بار تشکر شده در 432 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط abdolrahim نمایش پست ها
    خط 1 مگ نامحدود حدودا 70 کیلوبایت دانلود داره بعد اگه حداقل 4 نفر همزمان کار کنن چطور سرعتشون میره بالا؟
    اینکار کافی نت های دیگه هم انجام دادن ؟
    دوست عزیز من نگفتم سرعت بالاتر از اون حدی میشه که شما خریداری کردید.

شما با این روش‌ها، مصرفتون رو بهینه می‌کنید.
    بطور مثال وقتی که فیلم توسط یک کاربر دانلود شده، بهتر نیست اگر برای بار دوم یک کاربر دیگر قصد دانلود آن را داشت از روی کش سرور شما دانلود کنه تا اینکه بره از اینترنت و پهنای باند شما رو تموم بکنه؟

تو این روش علاوه بر اینکه پهنای باند شما مصرف نمیشه، کاربر دوم زمان دریافت فیلم همانند سرعت کپی کردن فیلم رو دریافت میکنه چون فایل فیلم روی کش سرور شما درون شبکه محلی شما هست.

تنها خرجی که دارید راه اندازی سرور و سخت افزار خود سرور هست.

اگر قصد راه اندازی کش سرور رو دارید بهتر هست هارد سرعت بالا با ظریف بالا بخرید. مثلا اگر تعداد ۱۰ تا کامپیوتر در کافی نت دارید بهتر ۱۰ ترابایت هارد داشته باشید. (این شکلی یه اینترانت محلی میتونی برای خودت داشته باشی)

8. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط parsan نمایش پست ها
    منم مشکل شما را داشتم بعدا فهمیدم سیستم الکی خودش دانلود میکنه و همیجنجوری پهنای باندم میره برنامه BWMeter نصب کردم جلوی برنامه های که الکی آپدیت میکنه را بستم الان مصرف پهنای باندم روزانه شاید 1 یا 1.5 گیگ باشه قبلا روزی 5 گیگ بود.
    عزیز شما الن خودتون کافی نت دارید؟ نسبت کاری که میکنید سودتون معقول است؟
    ممنون

دوست عزیز من نگفتم سرعت بالاتر از اون حدی میشه که شما خریداری کردید.

شما با این روش‌ها، مصرفتون رو بهینه می‌کنید.
    بطور مثال وقتی که فیلم توسط یک کاربر دانلود شده، بهتر نیست اگر برای بار دوم یک کاربر دیگر قصد دانلود آن را داشت از روی کش سرور شما دانلود کنه تا اینکه بره از اینترنت و پهنای باند شما رو تموم بکنه؟

تو این روش علاوه بر اینکه پهنای باند شما مصرف نمیشه، کاربر دوم زمان دریافت فیلم همانند سرعت کپی کردن فیلم رو دریافت میکنه چون فایل فیلم روی کش سرور شما درون شبکه محلی شما هست.

تنها خرجی که دارید راه اندازی سرور و سخت افزار خود سرور هست.

اگر قصد راه اندازی کش سرور رو دارید بهتر هست هارد سرعت بالا با ظریف بالا بخرید. مثلا اگر تعداد ۱۰ تا کامپیوتر در کافی نت دارید بهتر ۱۰ ترابایت هارد داشته باشید. (این شکلی یه اینترانت محلی میتونی برای خودت داشته باشی)
    دکتر جان الان برای راه اندازی این خدمات برای یه کافی نت 4 تا سیستم و با سیستم ادمین 5 تا سیستم چه مقدار باید هزینه کرد؟
    ممنون

10. کاربر زیر به خاطر این پست از redpayam تشکر کرده است :

doctor.sniff آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط redpayam نمایش پست ها
    عزیز شما الن خودتون کافی نت دارید؟ نسبت کاری که میکنید سودتون معقول است؟
    ممنون

دکتر جان الان برای راه اندازی این خدمات برای یه کافی نت 4 تا سیستم و با سیستم ادمین 5 تا سیستم چه مقدار باید هزینه کرد؟
    ممنون

دوست عزیز من اصلا از قیمت‌های سخت افزاری اطلاعای ندارم.
    فقط اینو میدونم هزینه سرورت بیشتر از همه میشه و هزینه راه اندازی این نرم افزارها به متخصص فکر کنم بین ۲۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان میشه.

توصیه‌های نرم افزاری که بهت میکنم اینه که سعی کن علاوه بر سرورت، کلاینت‌ها هم لینوکس روش نصب باشه، چون دیگه هزینه نرم افزاری هم نداری و هم اینکه لینوکس مثل ویندوز همش خراب نمیشه و درد سرت‌هات کمتر میشه. تازه مشکل ویروس هم نداری دیگه.

12. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

دوستان سوال اصلی بنده الان این است
    نقل قول نوشته اصلی توسط redpayam نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان بابت پاسخ هاشون
    فقط یک مورد اصلی که درآمد هست چی؟ بابت اون وقت و هزینه و اعصاب خورد کنی هایی که داره میصرفه؟
    ممنون

14. کاربر زیر به خاطر این پست از redpayam تشکر کرده است :

Sa2jaD آواتار ها
    187 بار تشکر شده در 92 پست
    دیدم تو یکی از پست‌ها حرف از کنار دانشگاه بودن زده بودی.

کار بسیار جالب و خوبی میتونه باشه، اگر بتونی نو آوری، خلاقیت و پشتکار رو کنار هم جمع‌آوری کنی.

کنار دانشگاه هستید؟

من اگه میخواستم این کار رو بکنم.
    میگشتم دنبال جایی که کنار دانشگاه باشه، میدونم که دانشگاه آزاد داره ولی بقیه دانشگاه‌ها رو نمیدونم.

کافی نت هم نمیزدم. کافی شاپ میزدم که ارائه خدمات نت میداد.

تو کافی شاپ + نت که زده بودم ارائه خدمات جالبی مثل Bit-torrent میکردم. میدونی با اینا چه کارایی میشه کرد؟

Load Balancing راه مینداختم که هیچ موقع مشکل سرعت نداشته باشم.
    Threshold راه مینداختم که کاربرم از سرعت نت بالا لذت ببره
    Cache server squid راه مینداختم که کاربرام بتونن دانلودهای وحشتناک داشته باشن
    Wifi Zone راه مینداختم که همه کاربرا حتی خارج از کافی شاپ + نتم بتونن با گوشی یا تبلتشون از اینترنتم لذت ببرن حتی بدون پرداخت هزینه!!! (اگه گفتی چرا و چطوری ازش پول در میوردم)

در رابطه با قسمت کافی شاپ هم که دیگه خودت میدونی اکثر دانشجوها توی طول ترم مشغول جیم زدن هستن و پاتوق همینجاهاس که کلی سرویس خوردنی و اینترنتی میده بهشون
    یکی از دوستان 2ماه قبل بخاطر وای فای مغازش که باز بود و سو استفاده شده بود به 700ت جریمه + چند تا شلاق محکوم شد + و حبسشم بخشیدن
    من یه صفر بعد اعشار نیستم- سربازی تموم شد! (جیغ دس هورا)

16. کاربران زیر به خاطر این پست از Sa2jaD تشکر کرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa2jaD نمایش پست ها
    یکی از دوستان 2ماه قبل بخاطر وای فای مغازش که باز بود و سو استفاده شده بود به 700ت جریمه + چند تا شلاق محکوم شد + و حبسشم بخشیدن
    یعنی اینترنت رایگان بدی میان میکننت تو گونی؟ :دی

18. کاربر زیر به خاطر این پست از redpayam تشکر کرده است :

doctor.sniff آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sa2jaD نمایش پست ها
    الان خیلی کافی نت ها خیلی کافی شاپ ها هستن که Wifi Zone دارن. بنظر زیاد منطقی نمیاد.

20. کاربران زیر به خاطر این پست از doctor.sniff تشکر کرده اند :

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین