نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: پولدار كيه؟(روشهاي پولدارشدن،مزايا،معايب و...)ابتدا پست استارتر رو بخونيد! اسپم هم ممنوع!

راهبر انجمن شاپ کیپر yazdiran آواتار ها
    3,208 بار تشکر شده در 1,430 پست

پولدار كيه؟(روشهاي پولدارشدن،مزايا،معايب و...)ابتدا پست استارتر رو بخونيد! اسپم هم ممنوع!

سلام دوستان.ممنون از اينكه به اين تاپيك اومديد
    يه وقتايي تو بحث هاي خانوادگي و يا دوستانه و ... از پولدارها و ندارها و ... صحبت هايي به ميون مياد و هركي يه نظري ميده

لذا اين تاپيك ايجاد شده تا نوع نگاه شما عزيزان به اين مقوله رو بدونيم

لطفاً براي نتيجه گيري بهتر از تاپيك و نظرات شما عزيزان، ابتدا اين متن رو بخونيد و بعد ترجيحاً پست هاتون رو مرتبط با شماره گذاري هاي ذيل ارائه فرماييد و از ارسال هر نوع پست غير مرتبط خود داري فرماييد

از همكاري شما عزيزان كمال تشكر را دارم

موارد پيشنهادي:

1- عنوان تاپيك و بحث پيرامون اون رو ميپسنديد؟
    2- تعريف شما از پولدار چيه؟
    3- با توجه به ديدي كه تو جامعه وجود داره،‌ آيا پولدارها آدمهاي بدي هستند؟
    4- با توجه به پاسخ سوال قبلي، آيا كسي كه پول نداره،لزوماً آدم خيلي خوبيه؟
    5- پولدارها ،چه جوري پولدار شدند؟
    6- به نظر شما تو اين زمونه و با شرايط فعلي ، علم بهتر است يا ثروت؟
    7- محاسني كه پولدار بودن داره از نظر شما؟
    8- معايب پولدار بودن از نظر شما؟
    9- نظرتون در مورد "از شما حركت از خدا بركت" چيه؟
    10- اگر همه وضع ماليشون در يه سطح برسه،چي ميشه؟اصلاً شدنيه؟
    شهري و روستايي/ اوني كه24 ساعت شبانه روز كار ميكنهو اوني كه روزي 2 ساعت هم كار نميكنه/ باسواد و بي سواد / اوني كه از مغزش كار ميكشه و اوني كه مغزش آك مونده /اوني كه صرفه جويي و قناعت ميكنه و اوني كه بريز بپاش دارهو ...

11- نظر شما مرتبط با هيچكدوم از موارد فوق نيست،اين شماره رو انتخاب كنيد

با توجه به موارد فوق، ترجيحاً دوستان لطف نموده و با درج شماره مربوطه نظراتشون رو بفرمايند

ویرایش توسط yazdiran : 2014-02-18 در ساعت 14:13

1001file.ir آواتار ها
    76 بار تشکر شده در 57 پست
    1- بحث خوبیه ,درسته که در این موارد زیاد بحث شده , اما به نطر من این جور بحث ها هیچ وقت تکراری نمیشه و همیشه موضوعات جدید برای گفتن وجود داره ...
    2- پولدار شخصی نیست که حساب های میلیاردی داشته باشه , بلکه شخصیه که نسبت به درآمدش قانع باشه و درآمدش زندگیش رو بچرخونه و تمامی نیاز هاش رو برآورده کنه ...
    3- من کلا با این مورد مخالفم , انسان های ثروتمند زیادی هستند که اموالشون رو صرف کارهایی انسان دوستانه و خیر می کنند ...
    4- نمیشه خوبی و بدی آدم ها رو با مقدار پولشون سنجید , البته نباید مشکلات و ناهنجاری هایی که بر اثر بی پولی بوجود میان رو هم نادیده گرفت , اما در کل میزان ثروت اشخاص , نشان دهنده وضعیت اخلاقیشون نیست ...
    5- پولدارهایی که من می شناسم , تقریبا همه از صفر و زیر صفر شروع کردن , و البته هستند کسانی که ثروت های بادآورده مثل ارثیه بهشون رسیده , و متاسفانه گروه بعدی , گروهی هستند که خون مردم رو توی شیشه کردن و مش خورند , من معتقدم نوع سوم , هیچ اذت نمی برن از ثروتشون , و این حرفم شعار نیست و حقیقتی هست که به چشم دیدم ...
    6- والا تو این زمونه علم بی ثروت نمی تونه پیشرفت کنه و اگه پیشرفت کنه خیلی محدود ... در کل من معتقدم این دو در کنار هم می تونن دنیا رو زیر و رو کنن ...
    7- آرامش و آسایش و رفاه , یک زندگی خوب با همسر و فرزندان , این روز ها فقر اقتصادی , باعث بر هم خوردن خیلی زندگی ها شده و اختلالاتی در زندگی خانواده ها ایجاد کرده ...
    8- اگه فرهنگ ثروتمندی وجود داشته باشه و ثروت از راه صحیح بدست اومده باشه , هیچ عیبی نداره ...
    9- شخص من اعتقاد خاصی به این جمله دارم ,همه چیز تحت کنترل اوست....
    10- بله , چرا که نه ؟! البته معنای ثروت هم مهمه , اگه همه به اون چیزی که در مورد 2 اشاره کردم اعتقاد داشته باشند , این امر غیر ممکن نیست ...

سـعید آواتار ها
    1,435 بار تشکر شده در 591 پست

بله چرا که نه ؟! این از اون بحث هاییکه من خیلی دوست دارم !

پولدار شخصی است که فارغ از این حقیقت که دارایی اون چقدر هست و از چه راهی بدست امده ! توانایی آزاد زندگی کردن ! خرید و بدست آوردن هر آنچه که دوست دارد ، کم کار کردن ! گذراندن امور مورد علاقه و از همه مهمتر رسیدگی به خانواده و صرف قسمتی از پولش در امور خیریه رو داشته باشه !!
    من اون افرادی که از صبح تا شب تو شرکت های بزرگشون گرم کار هستند و با درامد های چند ده میلیونی و داشتن خانه و ویلا و ... و ... در ظاهر پولدار به نظر میان ولی برای خودشون و خانوادشون وقت ندارن رو پولدار نمی دونم ...

افراد پولدار همیشه مورد حسد و دید بد افراد فقیر بوده اند چون افراد بی پول فکر می کنن ریشه فقر اونها در پولدار بودن دیگران هست ، در حالیکه این حقیقت را نمی دانند که منابع مالی دنیا اونقدر زیاد هست که همه بتونن زندگی خوبی داشته باشند . همانطور که روز به روز تعداد میلیاردر های دنیا در حال افزایش هست ، هر سال که میگذره افراد بیشتری در دنیا به ثروت های بزرگ دست پیدا می کنند. پولدار ها ( طبق تعریف من از پولدار ها ) نقش بزرگی در موفقیت خودشون و نقش بسیار کم رنگی در عدم موفقیت دیگران دارند . پولدار ها کار کرد پول را می شناسد ولی بی پول ها برده پول می شوند و یک عمر برای پول کار میکنند ! البته این تعاریف در مورد افرادی که با راه های نا مشروع و دزدی و سرقت و .. جنایت و رانت خواری به پول می رسن صدق نمی کنه ...
    متاسفانه در کشور ما در صد بسیاری از افراد پولدار پولشون رو نه از زحمت بلکه از این موارد به دست اوردن .. امیدوارم در تعریف پولدار ها به روش های عادی پولدار شدن توجه کنیم.

کسی که پول نداره می تونه آدم خوبی باشه ولی ادم مفیدی برای خودش و خانواده و اجتماعش نیست ! ادمی که توانایی ایجاد نیروی مولد ، خلاقیت پول سازی و کار افرینی و خلق یک چیز جدید رو نداشته باشه هیچ وقت پولدار نمیشه و حتی اگر اتفاقی مثلا از طریق ارث یا برنده شدن در مسابقه بخت ازمایی یا جایزه بانک هم به پولی برسه همه اون رو خرج می کنه .. ادم های بی پول ادم هایی هستند که راه پول ساختن از هیچ و از پول رو بلد نیستند و اونها فقط بلدند برای پول کار کنند و درامد خودشون رو تا ریال اخر خرج کنند.
    و این از نظر من نماد خوب بودن نیست ! چون اکثر ادم های بی پول برای فرزندانشان قبوض پرداخت نشده بدهی های مختلف را به ارث می گذارند ...

پولدار های سالم ، با خلاقیت راه های درامد بهتر و بیشتر از تورم را پیدا می کنند ، از خرج کردن تمام پولشان برای خرید های غیر سرمایه گذاری اجتناب می کنند ، درامد خود را در جایگاه هی سرمایه گذاری مفید و پر بازده سرمایه گذاری می کنند ، سعی می کنند کسب و کار های حاشیه ای و در کنار شغل اصلی خود را داشته باشند تا پول اضافه به جیبشان واریز شود . همین پول های اضافه و در امد های مازاد بر مصرف و نیاز پایه های پول دار شدن افراد را تشکیل می دهد .
    در این میان جایی ندارد تا از کسانی که کسب پول های نادرست ، دریافت ارث های کلان و اتفاقی و ... به پول می رسند بحث کنیم. پولدار هایی را بررسی می کنیم که از هیچ یا سرمایه های اندک پول ساخته اند ! به قولی میلیونر های خود ساخته !!

هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارد ! این سوال از پایه غلط است ! انسان موفق ان کسی است که با داشتن علم ، آگاهی اجتماعی و منابع مالی مناسب و در امد بیش از نرخ تورم ، یک زندگی خوب برای خود و خانواده خود فراهم می کند . بیایید این سوال کلیشه ای و بی جواب قدیمی را کنار بگذاریم .. ما ها نسبت به انسان های 50 یا 30 سال پیش برتری هایی داریم که باعث می شود که در باره مسایل ابتدایی و بدیهی زیاد وقت خود را صرف نکنیم ...

عدم وابستگی به دیگران و ایجاد استقلال فردی ، داشتن رضایت از زندگی ، قدرت بر اورده کردن نیاز های کسانی که نیاز به کمک دارند ، قدرت ایجاد کسب و کار های فراگیر و کار آفرینی ! ، داشتن نگاه جدید به دنیا و دیدن همه چیز از دریچه جدید تر ، امکان داشتن وقت ازاد و پول کافی برای مسافرت و دیدن دنیا ( بزرگترین لذت زندگی ) ، داشتن امید به زندگی بیشتر و افزایش طول عمر و داشتن زندگی اسانتر و محترم تر در زمان کهنسالی

پولدار بودن عیب قابل بحثی از نطر من ندارد ! شاید در ناگهان پولدار شدن ایرادهایی پدید بیاید که جامعه از ان با عنوان عامیانه ( تازه به دوران رسیدگی ) نام می برد.

هر عملی را عکس العملی است ! نتیجه نفکر خلاق ، اراده ، پشتکار و اقدام از روی برنامه ریزی + کمی شانس و مساعد بودن شرایط اجتماعی می تواند به موفقیت شما ختم شود .

روزی که تمام انسان ها ضریب هوشی یکسان پیدا کنند و تفاوت های نژادی اونها به کل از بین بره میشه امیدوار بود که سطح سواد ، دانش عمومی ، تخصص و در نتیجه سطح پولدار بودن انها هم یکی شود !! ولی این نه شدنی است و نه اصلا خوب هست ! باور کنید هر کسی همان چیزی را بدست می اورد که خود را لایق آن می داند . کسانی که فقر را پذیرفته اند و به داشتن یک چهار دیواری از خودشان قانع هستند نباید با کسانی که بلند پروازند و برای ارزو های خود سقفی قایل نیستند زندگی یکسانی داشته باشند !
    به خاطر همین هست که از هر نژادی و رنگی و فرهنگی انسان های موفق و نا موفق زیادی را می بینیم که در ظاهر با هم تفاوتی ندارند ولی در باطن یک دنیا اختلافند.

11- نظر شما مرتبط با هيچكدوم از موارد فوق نيست،اين شماره رو انتخاب كنيد

سوالات خوبی کردی ! امیدوارم جواب های خوبی هم بگیری !

خوب میشه اگر در یک پست نظرات خودت رو هم برامون بنویسی ..
    ویرایش توسط سـعید : 2014-02-18 در ساعت 20:16

410 بار تشکر شده در 143 پست
    من از شماره 2 شروع میکنم. بحث فکر کنم درباره ی پول باشه. پس تحصیلات و سلامتی و تخصص رو اینجا پول حساب نمی کنم!

2- تعريف شما از پولدار چيه؟ پولدار یعنی کسی که به اندازه ای ثروت داشته بتونه خرج خودش و خانوادش رو به راحتی بده. اگه از چیزی خوشش اومد در حد معقول بتونه اون رو تهیه کنه و بدهی نداشته باشه!
    3- با توجه به ديدي كه تو جامعه وجود داره،‌ آيا پولدارها آدمهاي بدي هستند؟ ابدا و اصلا. من به شخصه آدم های پولدار خیلی کمی رو دیدم که بد باشن. اتفاقا آدم های سخت کوش و خوبی هستن. فقط از پولدارهایی که خیلی خساست به خرج میدن متنفرم
    4- با توجه به پاسخ سوال قبلي، آيا كسي كه پول نداره،لزوماً آدم خيلي خوبيه؟ معلومه که نه. اگه کسی که پول نداشته باشه خوب باشه که این همه دزد و زندانی و قاتل و ... نداشتیم! ممکنه یکی پول نداشته باشه اما کلاهبردار باشه. ولی چون پولش برکت نداره ...

5- پولدارها ،چه جوري پولدار شدند؟ یا ارث رسیده یا شانس آوردن که مثلا یهو قیمت زمینشون به علت طرح شهرداری! ده برابر شده یا نوآوری کردن یا خیلی تلاش کردن و پس انداز کردن

6- به نظر شما تو اين زمونه و با شرايط فعلي ، علم بهتر است يا ثروت؟ هردو باهم. اما من پول رو به علم ترجیح میدم(البته منظورم علم دانشگاهی بود)
    7- محاسني كه پولدار بودن داره از نظر شما؟ غصه نخوردن - احترام(شاید هم کاذب باشه) - کمک به دیگران - خوش گذرانی و ...
    8- معايب پولدار بودن از نظر شما؟ آدم اگه پولدار باشه و مغرور نباشه هیچ عیبی نداره. همش محاسنه
    9- نظرتون در مورد "از شما حركت از خدا بركت" چيه؟ 99 درصد موافقم
    10- اگر همه وضع ماليشون در يه سطح برسه،چي ميشه؟اصلاً شدنيه؟ از لحاظ تئوری های اقتصادی رسیدن درآمد همه تعادل غیرممکنه. اما اگه اینطوری بشه پول ارزشش رو از دست میده و دیگه معنایی نداره

11- نظر شما مرتبط با هيچكدوم از موارد فوق نيست،اين شماره رو انتخاب كنيد. کلا پول چیز خوبیه. معروف ترین جمله هم همینه که میگن شاید پول خوشبختی نیاره اما نداشتنش حتما بدبختی میاره

(فکر کنم باید پاسخ ها رو قرمز میکردم!!)

djdaramad آواتار ها
    139 بار تشکر شده در 76 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdiran نمایش پست ها
    90 درصد میپسندم !!!

پول به تنهایی خوشبختي نمياورد، ولي بي پولي به تنهایی بد بختي مياورد

100 درصد مخالفم که پولدارها ادم بدی هستند

نه خیر به هیچ وجه من الوجود

ریسک کردند !!! نا امید نشدند !!! ادمهای بزرگ فکرهای بزرگ در سر دارند

مکمل همدیگرن !!! لزوما نداشتن علم باعث نمیشه که ادم پولدار نشه و نداشتم پول هم باعث نمیشه ادم علم نداشته باشه !!! این سوال به طور کل از نظر بنده رد است یه جور بچه گول زدن است

اخرین مرحله را میگم کمک کردن که باعث ارضا شدن پولدار میشود

تکبر و غرور میاره !!! البته برای پولدارهی خود ساخته این امر رد است !!! برای کسانی که ارث پدری یا هر چیزی بهشون رسیده که سرانجام هم همه چی را از دست میدهند

موافقم !!! حرکت همراه با تلاش جسمی و ذهنی باشه !!! 100 درصد ذهن و جسم باید هماهنگ باشند وگرنه برکت خدا هم به اندزاه ذهن انسان است
    گر گدا كاهل بود، تقصير صاحب‏خانه چيست؟

چیزی خاصی اتفاق نمی افتد !!! بله کاملا شدنی است
    اگر همه شاد و شاکر باشند از اسمان برایشان بلدرچین سرخ شده میباره و اگر هم همه غمگین و نا سپاس باشند به بلاهای طبیعی و غیر طبیعی دچار میشوند ( مثال عرض کردم )

پایان قسمت اول
    ویرایش توسط djdaramad : 2014-02-18 در ساعت 15:14

mamad.noise آواتار ها
    363 بار تشکر شده در 212 پست
    بد نیست شاید موجب تغییر عقیده افراد بشه و نگاه مثبت یا منفی نسبت به این مقوله پیدا کنند
    در کل بحث کردن به نظرم حلال خیلیی از مسائل هست و سوء تفاهم ها و حل میکنه!
    فرد پولدار به نظرم کسیه که خب دخلش بیشتر از خرجش باشه
    و البته تعریف کلی تر کسی که مقداری پول داشته باشه که بر داشتن پول دلالت کند دی:
    با تمام فرهنگ سازی هایی که چه از نظر دینی و چه از نظر اخلاقی صورت گرفته در جامعه : که فرد پولدار الزاما فرد مفسدی نیست و همه ی پولدار ها از راه نادرست به این جایگاه نرسیده اند
    اما باز هم در خیلی از موارد این قضاوت که در بین ایرانیان رواج دارد و با دلیل و بی دلیل همه را محکوم میکنیم، بر این فرهنگ سازی شاید هم دست و پا شکسته پیروز می شود و باعث پیش داوری هایی در این زمینه میگردد
    به عنوان مثال که چند وقتی است تنورش داغ است :
    مقوله ی بابک زنجانی است که با ربط و بی ربط هر فسادی را به این فرد نسبت می دادند و به خاطر هر خصومت سیاسی یا ... قضاوت هایی رو روا داشتند
    حالا کاری ندارم که این شخص مجرم بوده بدهکار بوده بزهکار بوده و یا اختلاس کرده اما میخواهم یکی از مصداق های قضاوت رو بگم که بی ربط هم با این تاپیک نیست.
    بدیهی هست که همه ی مردم در مقام قضاوت نیستند و فقط قضات دادگستری ها صلاحیت چنین کاری را دارند
    گذشته از این بیشتر از اینکه خودمان را شیعه حضرت علی میدانیم به آموزه هاشون توجه نمیکنیم(اشاره به نامه حضرت علی به م
    بگذریم از این سوال زیادی شد دی:
    باز هم به نظرم اینطور نیست!
    درسته که طبق آموزه های دینی ما پول حرام یا مشکل دار برکت ندارد
    اما عکس این قضیه درست نیست
    یعنی کسی که از لحاظ مالی درشرایط مناسبی نیست الزاما فرد بدی نیست! (که باز هم با قضاوت های نابه جای جامعه ی ما چنین برداشتی از این افراد هم کم نیست)
    والا اگه من میدونستم که دیگه اینجا نبودم دی:
    ولی این مبحث خیلی طولانی تر از این حرف هاست چون خیلی شرح و تفسیر لازم داره
    اما به این بسنده میکنم که:
    در کل به نظرم این که خیلی به فکر موفقیت هستند خیلی تاثیر گذار هست اما شرایط هم خیلی بی تاثیر نیستند
    من هر وقت این صحبت مطرح میشد دربارش فکر میکردم اما هیچ وقت به نتیجه ای نرسیدم!
    اما نظرم رو میگم
    وقتی افراد پولدار باشند یا به عبارتی اگر ثروت رو به عنوان جواب انتخاب کنیم :
    پس علم ندارد اما وجه اجتماعی دارد!
    ولی درصورتی که در پیری ثروت داشته باشد هیچ فایده ای برای او حداقل تا الان ندارد و او هیچ وقت به شرایط جوانی اش بر نمیگردد!
    هیمنطور در حالت مریضی یا...
    اما اگر علم داشته باشد :
    وجه اجتماعی آن نسبت به فرد ثروتمند کمتر است!
    اما باز هم در حال پیری و مربضی این علم فایده ای نخواهد داشت چرا که توان انجام کاری را ندارد
    و به نظرم نمیتوان علم را با ثروت مقایسه کرد چون علم یک چیز نسبی و کیفی است و ثروتمندی چنین چیزی نیست!
    احترام بیشتر ، شاید آرامش بیشتر ! و فخر فروشی و شهرت که خیلی ها دنبالش هستند!
    اکثرا افرادی رو در اطراف خود میبینید که قصد سوء استفاده از شما را دارند
    البته یک دید بد بینی این رو تشدید میکنه!
    واقعا موافقم
    خلیلی از مواقع که بهش اصلا فکر نکرده بودم برام پیش اومده
    ببینید ما در دنیای واقعی زندگی میکنیم و دنیای ایده آل نداریم
    البته کمتر کسی هست که این آرزو رو نداشته باشند(از روی بخل)
    اما خب دیگه با این اتفاق دیگه زندگی چه معنایی داره؟
    اون وقت کسی دست به کاری نمیزنه!
    و هدف اصلی آفرینش انسان که کمال انسان هست از بین میره!
    و دیگه پیشرفت معنی پیدا نمیکنه!
    و 100 البته شایستگی انسان ها...
    از دوستان یه خواهشی که با اجازه استارتر دارم اینه که قبل از خوندن پست های قبل پستشون رو ارسال کنند که نظرات دوستان دخل و تصرفی در عقایدشون نداشته باشه!
    و بعد از ارسال پست خودشون پست های قبلی رو مطالعه بفرماین
    به نظرم خوبه آقای معظمی رو هم به تاپیک دعوت کنید اینجور موقع ها توضیحاتشون خیلی خوب هست و استفاده میکنیم
    موفیتـ
    تاپیک دفتر هواپیمایی شاپ کیپر
    (تنها با درخواست در این تاپیک بلیط پرواز خود را رزرو کنید)

7 بار تشکر شده در 3 پست
    سلام.

1- عنوان تاپيك و بحث پيرامون اون رو ميپسنديد؟ بله.بحث خوبیه.

2- تعريف شما از پولدار چيه؟ پول دار به کسی میگند که وضع مالیش خوب باشه و یعنی یکمی از سطح متوسط بالا تر باشه.(ولی همه پول دار هستند.!!.یعنی کسی که حتی یک ریال داشته باشه پول داره.خب چون پول را داره.!!.ولی این پول دار با اون پول دار فرق میکنه.!.)

3- با توجه به ديدي كه تو جامعه وجود داره،‌ آيا پولدارها آدمهاي بدي هستند؟ نه آدم های بدی نیستند.همه جا آدم خوب و بد وجود داره.امکان داره یک آدم فقیر از صد تا پول دار بهتر باشه و یا امکان داره یک آدم پول دار از صد تا فقیر بهتر باشه.بستگی به خود طرف داره.

4- با توجه به پاسخ سوال قبلي، آيا كسي كه پول نداره،لزوماً آدم خيلي خوبيه؟ نه.همه که مثل هم نیستند.یکی خوبه و یکی بد و ربطی هم به پول دار بودن و فقیر بودن طرف نداره.

5- پولدارها ،چه جوري پولدار شدند؟ جوابش معلومه بعضی ها با کار و تلاش پول دار میشند و بعضی ها هم با کار های خلاف پول دار میشند و بعضی ها هم همینجوری بهشون از مثلا باباشون به ارث میرسه.ولی در کل نمیدونم با چه شغلی پولدار ها پول دار میشند.ولی با همه جور کار میشه پول دار شد.

6- به نظر شما تو اين زمونه و با شرايط فعلي ، علم بهتر است يا ثروت؟ هر دو خوبند ولی هر دوتاییشون زیادیش بدرد نمیخوره.!.ولی در کل آدم برای فراگیری دانش به پول احتیاج داره.پس یعنی وقتی پول نباشه آدم نمی تونه درس بخونه.

7- محاسني كه پولدار بودن داره از نظر شما؟ اینه که دیگه آدم بی پولی نمیکشه.!.و می تونه همه کار کنه.و همه چیز بخره.و پول لازم را برای همه چیز داره.

8- معايب پولدار بودن از نظر شما؟ هر چیزی هم فواید داره و هم معایب.معایب پول دار بودن هم یکیش امنیت هست.!.

9- نظرتون در مورد "از شما حركت از خدا بركت" چيه؟ این جمله یعنی اینکه اگه شما با کار و تلاش یک کاری انجام بدید خدا هم جواب اون کارتون را میده و نتیجه کارتون را میبینید.!. پس یعنی اگه با کار و تلاش کار خوبی انجام بدیم نتیجه خوبی داره.

10- اگر همه وضع ماليشون در يه سطح برسه،چي ميشه؟اصلاً شدنيه؟ نه بدرد نمیخوره که همه وضع مالیشون مثل هم باشه.شدنی هم نیست.!.(ولی همه کار امکان پذیر هست ولی دیگه همه وضع مالیشون یک جور بشه خوب نیست.).برای مثال یکی پولداره میره فروشگاه مواد غذایی میزنه بعدش چون بقیه هم پولدار هستند اونها هم میرند فروشگاه مواد غذایی میزنند.!.(این ها مثال هستند.)

11- نظر شما مرتبط با هيچكدوم از موارد فوق نيست،اين شماره رو انتخاب كنيد. در کل پول چیز خوبیه ولی باید آدم بدونه که چجوری ازش استفاده کنه.
    ویرایش توسط rmzagahi : 2014-02-18 در ساعت 20:10

از تمامي عزيزاني كه در اين تاپيك حضور يافتند تشكر ميكنم

منتظر حضور ساير عزيزان و نظراتشون هستيم
    اللهم صل علی محمد و آل محمد

rezaonline.net آواتار ها
    1,286 بار تشکر شده در 549 پست
    1. حقيقتا نه چون به جاي خوندن اين تاپيک طولاني ميتونيم در جايي ديگه مفيدتر باشيم ناراحت نشيد اما اين حرفها
    2. خرجش هر چقدر هم زياد باشه باز کمتر از دخلش هست و دخلش از جاهاي خوبي تغذيه ميشه هميشه
    3. تا بد رو چي تعريف کني ، ولي معمولا تا نوک دماغ خودشون رو ميبينن
    4. پول ، اصلا ملاک خوب بودن و بد بودن آدمها نيست ، پول يه چيزيه مثل لباس
    5. معمولا پولدارها ، از قبل پولدار هستن و لازم نيست زور بي خود بزنن
    6. يه ثروت تپل داشته باشي و علم استفاده از اون ثروت هم لازمه وگرنه سه سوت بادش ميکني ميره
    7. هر وقت دلت ميخواد از خواب پا ميشي ، ميري ماشين بخري يه نوشو ورميداري ، مثل ما پائين شهرا انقدر چونه نميزني سر يه کيلو گوجه
    8. ديدشون نسبت به دنيا متفاوته ، البته سوالات شمام خيلي جالبه ، دوست داريد شکاف پولدار و بي پول رو به بحث بکشيد
    9. يه بار همچين چيزي گفتم واسه هفت پشتم بسه
    10. در يک سطح نه ولي در يک بازه قابل قبولي باشه خيلي خوبه ، اونوقت ميتونيم با دختر مورد علاقه مون ازدواج کنيم

11. به امید روزی که هر کسی ، چه پولدار چه فقیر ، میره توی کفش فروشی ، وقتی یه کفشی رو انتخاب میکنه ، ملاکش قیمت کفشه نباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaonline.net نمایش پست ها
    1.
    ........
    11. به امید روزی که هر کسی ، چه پولدار چه فقیر ، میره توی کفش فروشی ، وقتی یه کفشی رو انتخاب میکنه ، ملاکش قیمت کفشه نباشه
    ممنون
    منتظر نظرات سایر عزیزان هستیم

موفق باشید