صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46

موضوع: مزایا و معایب تاسیس فروشگاه اینترنتی ( تایپیک آموزشی )

hosien آواتار ها
    589 بار تشکر شده در 312 پست
    ممنون از یادآوری شما -- بله -- حق باشماست
    (همیشه توکل به خدا داشته باش تا هیچوقت تنها نباشی)**(تاپیک کدهای تخفیف هفتگی شرکت هزار نویس) خرید هاست

2. کاربر زیر به خاطر این پست از hosien تشکر کرده است :

mohammadsh آواتار ها
    634 بار تشکر شده در 173 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosien نمایش پست ها
    شرمنده - شمادرست می فرمایید من مشخص نکردم برای این که برای چی می خوام

فکر کنم برای تهیه سی دی ها مشکلی نداشته باشم مثلا اگه 500 بدم می تونم بقیه رو بعدا پرداخت کنم

هزینه های دیگه مد نظرم بود --

مثلا باید فروشگاه ساز آماده و رایگان استفاده بشه و یا اسکریپ فروشگاه ساز یا از پایه برای طراحی اقدام کرد ؟

هزینه سئوی ؟

و امثال این ها
    در همین انجمن مطالب زیادی درباره این گونه موارد گفته شده است . اساتید بزرگواری همچون آقای معظمی مطالب بسیار ارزنده ای نوشته اند. که ایشان بسیار سپاسگزاری می کنم.

با این حال مروری سطحی بر موارد ذکر شده که خودم نیز تجربه کرده ام می کنیم.
    من ابتدا فکر می کردم برای اینکه کار عالی باشد باید هزینه زیادی کنم. شرکتی نیز من را به ساخت یک مدیریت محتوای اختصاصی و از بیس!!! کرد.
    اما این بزرگترین اشتباه است. همین که به فردی گفته می شود کد نویسی از بیس طرف مقابل تصور می کند یعنی یک کار حرفه ای ، کامل و بی نقص.
    دقیقا به نتیجه ای می رسید بر عکس تصور خود. متاسفانه در ایران طراحی اختصاصی استارت مواجه با مشکلات بی کران است.
    اولا شما اطلاعتی از برنامه نویسی ندارید. پس ممکن است شما را فریب دهند.
    ثانیا مطمئن باشید خیلی از نیازهایتان را نمی توانند برطرف کنند
    ثالثا هزینه هنگفتی باید پرداخت دهید.
    رابعا کار شما وابسته به یک شرکت و یا یک شخص می شود که خود چندین مشکل را دارد.
    1 - همیشه این شمایید که باید منتظر بمانید که طراحتان وقت ازاد پیدا کند تا مشکلات شما را رسیدگی کند
    2- اگر زمانی شرکت منحل شد کار شما نیمه کاره رها می شود
    3 - همیشه برای کوچکترین تغییری شما مجبور به تماس با آن شرکت هستید.
    4- همیشه مجبورید علاوه بر هزینه اولیه هزینه هنگفتی هم برای پشتیبانی پرداخت کنید
    5 - اگر به جایی رسیدید که متوجه شدید کارشان را خوب بلد نیستند و خواستید سورس نوشته شده را دریافت کنید تا برای ادامه به شرکت دیگری ارائه دهید یا تحویل نمی دهند و یا هزینه ای معادل 3 برابر قرار داد اولیه از شما در خواست می کنند. ( البته اگر بتوانید شرکت مقصدی را برای این کار پیدا کنید)
    و .....
    خامسا با کمال احترامی که برای تمام برنامه نویسان ایرانی دارم . نظر شخصی من این است که هنوز از نظر علمی نمی توانند سورسی برای شما بنویسند که با تمامی استانداردهای جهانی مطابق باشد.
    توجه داشته باشید که بزرگترین ، مهمترین و اولین بازار یاب شما در اینترنت موتور گوگل است که اهل چانه زنی نیست. اگر سورس اختصاصی شما مناسب نباشد گوگل توجهی به مقدار هزینه ای که شما کرده اید ندارد . به گوگل نمی توانید بگویید من 100 میلیون خرج کرده ام و من را بلاتر بیاور!

حال چه کنیم؟
    خود من مدت زیادی در حال تحقیق بودم . چندین ماه زمان گذاشتم . بر اساس تجربه های خودمبه این نتیجه رسیدم که در حال حاضر بهترین انتخاب در ایران استفاده از اسکریپت های فروشگاه ساز خارجی بومی شده می باشد. مانند مجنتو، اپن کارت ، پرستا شاپ ، توماتو کارت و ....
    تمامی این اسکریپت ها همانند وردپرس و جوملا گروه های که در دنیا پراکنده هستند و تخصص های زیادی نوشته اند تهیه کرده اند.
    فقط کافی است به سایت رسمی خارجی یکی از این موارد سر بزنید متوجه می شوید که چه اشخاص بزرگی بر روی این موارد کار کرده اند
    حسن های این کار چیست؟
    اولا شما می دانید که سورستون دارای تمام استاندارد هاست.
    ثانیا دائم در حال اپدیت شدن هستند
    ثالثا این آپدیت ها رایگان هستند و شما هزینه ای برای پشتیبانی سالیانه و تغییرات سورس ندارید که پرداخت کنید.
    رابعا معمولا با کمی مطالعه و یادگیری شما قادر خواهید بود تغییرات و جزییاتی خود در امکانات داشته باشید
    خامسا صد ها نفر در اینترنت هستند که با این سورسها اشنا هستند . اگر شما برای اجرای سایت و آماده سازی سایت را به دست شخصی سپردید و ناراضی بودید . خیلی راحت از او گرفته و به دست شخص دیگری می سپارید
    پیشنهاد می کنم حتما ایبوکی که استاد بنده جناب اقای معظمی در اینجا نوشته اند را دانلود کرده و مطالع نمایید

درباره سئو نیز باید عرض کنم حتما دلیل نمی شود که اگر شما هزینه کنید یعنی تمام مشکلات خود را حل کرده باشید
    همان طور که در استارت هم گفتم " سئو، خود دریایی بی کران است"
    پیشنهاد می کنم قبل از هر چیز چند ماهی خودتان مطالعه کامل دشاته باشید. هر مدل مقاله و مطلبی یافتید مطالعه کنید
    آنجاست که می فهمید بسیاری از مشکلات سئو را خود قادر به حل هستید

همانطور که در استارت گفتم

اگر اطلاعاتتون در زمینه اینترنت ، اسکریپت، فالب، هاست، سئو و ... کم است شروع به یادگیری کنید. شما برای اینکه یک مدیر فروشگاه موفق باشید باید خودتون را تبدیل به کارشناس عمومی کنید. تقریبا سعی کنید از هر چیزی مطالبی یاد بگیرید. در این حالت خیلی سریع متوجه نقاط ضعف خود می شوید.

4. کاربران زیر به خاطر این پست از mohammadsh تشکر کرده اند :

hosien آواتار ها
    589 بار تشکر شده در 312 پست
    با تشکر از حسن نیت خوب شما بابت همه نوشته هایی که داشتید و کاملا واقعی موارد را فرمودید

اتفاقا الان ایبوک آقا معظمی را خوندم و تمام شد

راستش در مورد فروشگاه سازهایی که گفتید مخصوصا پرستاشاپ

اتفاقا تاپیکهایی که در مورد پرستاشاپ ایجاد شد را می خوندم و می دیدم که چگونه افراد مسئول به جان همدیگه افتاده بودند و همدیگه رو می کوبیدند

متاسفانه با آن جنجالهایی که در تاپیک پرستا شاپ شد تصمصم گرفتم که اصلا از این چند نفرکه خودشان را پشتیبان پرستا می دانستند ماژولی دریافت نکنم و طرف پرستا نروم و یوزرهای آنها هم خاطی معرفی شده

در آخر هم از شما و هم از آقای معظمی تشکر می کنم بابت تاپیک و ای بوک آموزشی

و من همچنان به اطلاعات خودم در موارد ذکر شده افزایش می دهم تا اگر زمانی شروع کردم با اطلاعات مناسبی شروع کرده باشم

6. کاربر زیر به خاطر این پست از hosien تشکر کرده است :

0 بار تشکر شده در 0 پست
    سلام داداش واقعا مطالب عالی بود و استفاده کردم.
    من در شرف راه اندازی فروشگاهم هستم میخواستم از شما هم بخوام نظرتون رو در مورد سوال من بگید تو این تاپیک.پیشاپیش ممنون

mohammadsh آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط zero1iman نمایش پست ها
    سلام داداش واقعا مطالب عالی بود و استفاده کردم.
    من در شرف راه اندازی فروشگاهم هستم میخواستم از شما هم بخوام نظرتون رو در مورد سوال من بگید تو این تاپیک.پیشاپیش ممنون
    جواب تمام سوالهای شما را در دو پست بالاتر ( پست بالایی همین صفحه ) داده ام

9. کاربر زیر به خاطر این پست از mohammadsh تشکر کرده است :

58 بار تشکر شده در 57 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsh نمایش پست ها
    اگر در این زمینه می خواهید فعالیت کنید باید حرفه ای وارد شوید. به چه صورت؟
    در این سایتی که معرفی کرده بودید تنوع کالای زیادی دیدم
    اگر یادتان باشد در استارت مطلبی عنوان کردم :

کمی تنوع جنس در شهر های کوچک و شلوغی، ترافیک ، کمی زمان برای خرید و ترافیک در شهر های بزرگ باعث شده است که بسیاری از مردم روی به خرید اینترنت بیاورند.

در اجناسی که در این فروشگاه دیدم دقیقا مورد بالا وجود دارد.
    بسیاری از کالاهای فوق در شهر های کوچک نیست . در شهر های بزرگ هم علاوه بر ترافیک مردم مشکل کمبود زمان دارند. شاید خیلی از افراد در سر راه خود به مغازه ای می رسند که تمامی این محصولات در آنجا موجود است اما زمان اینکه بخواهند صبر کنند و در بین محصولات جستجو کنند را ندارند.
    این امتیاز بزرگی برای این محصولات می باشد. اما برای این کار چند نکته حیاتی وجود دارد.
    اولین و بزرگترین مشکلی که دارید این است که فروشگاه شما باید آمار بازدید زیادی باشد. از نظر سئو نیز قوی باشد و در جستجوها رتبه های مناسبی را داشته باشید. حال چرا برای شما این امر مهمتر است؟
    فرض کنید شما 400 محصول را گلچین کرده و شما خرید می کنید. احنمالا حداقل خرید عمده ای که می توانید داشته باشید هر کدام 3 عدد باشد پس 1200 کالا خرید کرده اید. اگر فروشگاه شما ضعیف باشد و روزی یکی دو تا فاکتور بخورید . پس مطمئنا بیش از 1 سال و نیم طول می کشد که اجناس شما فروش بروند. آن همه با در نظر گرفتن اینکه برای تمامی اجناس شما مشتری باشد. در ضمن خیلی از این کالا ها مدت زمانی محدود دارد . خودم به شخصه در مغازه ای دیدم که حدود 20 تا 25 تا از پکهای مجموعه کینگ را در گوشه ای از مغازه اش روی هم ریخته بود وقتی سوال کردم گفت قدیمی شده و تولید جدیدش آمده و دیگر کسی نمی خرد. پس شما باید فروش بالایی داشته باشید.

قبل از هر چیز آمار بازدید و سئوی فروشگاه خود را بالا ببرید

مورد بعدی اینکه ساختار سایتتان باید هم از نظر زیبایی و هم از نظر مطالب گفته شده غنی و زیبا باشد .
    سعی کنید بهترین و با کیفیت ترین تصاویر را داشته باشید. توضیحاتتان هم کامل باشد تا مشتری بداند کالایی که خرید می کند چه امکاناتی دارد.

یکی از قانون های تجارت پیشنهاد و معرفی محصول به مشتری است. شما همیشه نباید صبر کنید تا مشتری جنسی را بخواهد. بلکه در بسیاری از مواقع این شمایید که باید کالا را معرفی کنید.
    همانطور که در یک مغازه فروش نرم افزار محصولات جدید و ویزه خود را در ویترین جلو می گذارند و یا پشت شیشه کاغذ می چسبانند شما نیز باید چنین کاری کنید.
    پس داشتن قالبی زیبا با اسلایدر و بنر های تبلیعاتی مناسب لازمه کار شماست.
    این چنین فروشگاه هایی نسیتا اسقبال خوبی دارند . علاوه بر اینکه مردم زمان کمتری دارند به دلیل اینکه در اینترنت راحت تر می توانند تحقیق کنند تمایل بیشتری به خرید اینترنتی دارند.
    خود من بارها شده است که زمانی در این مغازه ها وارد شده ام ولی به دلیل اینکه مغازه شلوغ بوده و یا وقتی از فروشنده بیش از چند کالا را در خواست می کردم تا مشاهده و مقایسه کنم و متوجه بی حوصلگی فروشنده شدم بیرون آمدم و خریدی نکردم.
    اما اگر شما در فروشگاهتون به زیبایی گروه بندی کرده باشید. تصاویر و مطالب مناسب داشته باشید. قالب سایتتون زیبا و دلپسند باشد. پس مشتری با خیال راحت تر در فروشگاه شما انتخاب می کند.

سعی کنید در انتخاب کالاهاتون دقت زیادی داشته باشید . خیلی از این کالاها فروش زیادی دارند و خیلی ها هم نه.
    وقتی به یکی از این مغازها در سطح شهر مراجعه کنید بهتر متوجه می شوید که چه اجناسی بیتشر فروش دارند.

شرکتهایی مثل بهکامان ، پرنیان ، ام آر تی ، دریا سافت و مهرگان مهر محصول های با فروش تری ارائه می کنند.

نیازی نیست از همان ابتدا روی همه اجناس مانور بدهید. سعی کنید خود را به عنوان برند به مشتری نشان دهید و به مرور زمان هویت کار برند خود را تغییر دهید.
    به طور مثال می توانید کار خود را با آموزش و نرم افزارهای مهندسی به صورت کامل شروع کنید . یعنی هر آموزش مهندسی که هر شرکتی تولید کرده در سایت خود قرار دهید . از نظر نرم افزار هم همینطور. بعد از اینکه قوی شدید پیش بروید و به طور مثال پیک های مجموعه نرم افزاری کینگ یا ام آر تی را اضافه کنید.
    سعی کنید کاری کنید که مشتری به سایت شما برگردد. اگر فروشگاه شما به صورتی باشد که مشتری با مراجعه نیاز خودرا به خوبی پیدا کند و با کیفیت دریافت کند مطمئن باشید با دوم دیگر در گوگل جستجو نمی کند بلکه اول سری به سایت شما می زند اگر پیدا نکرد می گردد.

باز هم تاکید این گونه فروشگاه های باید آمار بازدید و سئوی خوبی داشته باشند. محصولات شما بر روی هارد نیستند که اگر فروش نداشته باشید شما با خود بگویید حداقل سود نکردم بلکه در این حالت ضرر هنگفتی خواهید داشت.

اگر سوال دیگری داشتید در خدمتم.
    محصولاتی که رایتی هستن چطور ؟ چون سرمایه کمتری می خواد برای شروع کار

11. کاربر زیر به خاطر این پست از abdolrahim تشکر کرده است :

mohammadsh آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط abdolrahim نمایش پست ها
    محصولاتی که رایتی هستن چطور ؟ چون سرمایه کمتری می خواد برای شروع کار

دقیقا مثالی که در استارت آوردم درباره محصولات رایتی بود.
    لطفا مطالعه کنید. اگر موردی بود که ذکر نکرده بودم در خدمتم

13. کاربران زیر به خاطر این پست از mohammadsh تشکر کرده اند :

5 بار تشکر شده در 5 پست
    درود

نشد که تنها به دکمه تشکر رضایت بدم
    واقعا عالی بود .. بی نهایت سپاسگزارم
    یکماهی هست که تو این سایت از خیلی ها راهنمایی خواستم و تقریبا تمام مطالب دوستان حرفه ای رو خوندم ...
    اما تاپیک شما چیزی بود که دقیقا میخواستم..
    اگر اطلاعاتتون در زمینه اینترنت ، اسکریپت، فالب، هاست، سئو و ... کم است شروع به یادگیری کنید. شما برای اینکه یک مدیر فروشگاه موفق باشید باید خودتون را تبدیل به کارشناس عمومی کنید. تقریبا سعی
    فقط درباره مطالبی که فرمودید سعی کنیم کارشناس بشیم میتونید کتابهایی معرفی کنید که به خوبی شما توضیح داده باشند برای یک یوزر مبتدی؟

پیروزباشید

15. کاربر زیر به خاطر این پست از matin38 تشکر کرده است :

mohammadsh آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin38 نمایش پست ها
    درود

نشد که تنها به دکمه تشکر رضایت بدم
    واقعا عالی بود .. بی نهایت سپاسگزارم
    یکماهی هست که تو این سایت از خیلی ها راهنمایی خواستم و تقریبا تمام مطالب دوستان حرفه ای رو خوندم ...
    اما تاپیک شما چیزی بود که دقیقا میخواستم..
    اگر اطلاعاتتون در زمینه اینترنت ، اسکریپت، فالب، هاست، سئو و ... کم است شروع به یادگیری کنید. شما برای اینکه یک مدیر فروشگاه موفق باشید باید خودتون را تبدیل به کارشناس عمومی کنید. تقریبا سعی
    فقط درباره مطالبی که فرمودید سعی کنیم کارشناس بشیم میتونید کتابهایی معرفی کنید که به خوبی شما توضیح داده باشند برای یک یوزر مبتدی؟

پیروزباشید
    ممنون از لطفی که من داشتید. کار خاصی انجام نداده بودم.
    کتاب خاصی نمی شود گفت که شما با مطالعه آن همه چیز را یاد بگیرید. حتی در بعضی مسائل کتابی وجود ندارد. به طور مثال درباره اینکه از کجا هاست بخرید ؟ چه کسی آمده است کتابی نوشته است؟
    اتمام فرآیند یک فروشگاه اینترنتی فرایندی مرحله به مرحله و زمان بر است.
    اگر فردی یک روز تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی داشته باشد و بخواهد فوری و در حدود کمتر از یک ماه تمام کارها را انجام دهد بدون اینکه اطالاعی از اینترنت داشته باشد مطمئنا به شکست می رسد
    من دقیقا ار اینکه فرموده اید یوزر مبتدی هستید منظورتان چیست؟
    ِآیا حتی برای فروشگاه خود دامنه ای خرید کرده اید یا نه؟
    اگر اطلاعات بیشتری بدهید بهتر می توانم کمکتان کنم.

17. کاربران زیر به خاطر این پست از mohammadsh تشکر کرده اند :

24 بار تشکر شده در 13 پست
    واقعا مطلب به جا و شایسته ای بود
    کمال تشکر از استارتر تاپیک و دوستان
    بنده پس از 3 سال کار فروشگاهی و 8 سال کار طراحی در محیط وب باز هم مطلب را تا آخر خوندم
    و دیدم که مرحله به مرحله تمامی مشکلاتی که برای خودم در این مدت پیش اومده بود ذکر شده که جای تقدیر داره از استارتر عزیز

لازم میبینم چند نکته هم بنده ذکر کنم
    در مورد فروش به صورت پستی و تحویل درب منزل بنده به شخصه اصلا رضایتی ندارم
    زیرا که هزینه های که متحمل شدم از لحاظ برگشتی خرابی و .... بازگشت مبلغ در یک بازه زمانی طولانی بین 1 هفته تا 2 ماه اصلا مقرون به صرفه نبود البته این در مورد کار خودم می گم الزاما همیشه به این صورت نیست
    کلا دلیل شکل گرفتن این شرکت های واسطه ی خرید پستی بی اعتمادی مشتری به فروشندگان کالای اینترنتی هست
    که با تدابیری که در سازمان صنعت معدن و تجارت اندیشیده شد اعتماد به فروشگاه های اینترنتی بیشتر شد

رو آوردیم به فروش نقدی و درگاه های پرداخت
    که با بانک ملت این کار رو انجام دادیم
    ولی بعد از این کار متوجه شدیم تعداد سفارشات بسیار نزول کرد چرا؟
    چون که در ایران هنوز فرهنگ فروش نقدی جا افتاده نیست نه تنها از سمت خریدار بلکه از سمت فروشگاه داران عزیز
    که در بسیاری از موارد مشاهده شده توسط بنده فروشگاهداران تا زمانی که پول کالا را دریافت نکرده اند پیگیر کار مشتری هستند
    ولی پس از دریافت مبلغ به صورت انلاین مشتری با مشکلات
    1. تاخیر در آماده سازی 2. ارسال کالا ی کم کیفیت 3.پشتیبانی نکردن کالا پس از ارسال

که با همکاری فروشندگان عزیز کم کمک میتونیم فرهنگ فروش اینترنتی و علی الخصوص فروش نقدی نهادینه کنیم

19. کاربران زیر به خاطر این پست از esiise تشکر کرده اند :

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین