نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چرا مردم تمایلی به خرید اینترنتی در ایران ندارند؟

رأی دهندگان
47. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • وب سایتهای تجارت الکترونیک در ایران قابل اعتماد نیستند.

22 46.81%
  • قیمت کالاها در فضای مجازی بیشتر از بازار است.

21 44.68%
  • هزینه پست خرید را غیر مقرون به صرفه می کند.

28 59.57%
  • چیز جدیدی برای ارائه ندارند.

6 12.77%
  • گرافیک محیط وب سایتشان زشت است.

4 8.51%
  • وب سایتشان سنگین است و دیر بالا می آید.

4 8.51%
  • پشتیبانی تمام وقت و پاسخگو ندارند.

16 34.04%
  • کالا هایشان اکثرا تقلبی و بنجل است.

33 70.21%
  • سیستم استرداد کالا ندارند.

16 34.04%
  • سایتشان در هم و برهم و گنگ است.

9 19.15%
  • سیستم حمل و نقل مالیشان قابل اطمینان نیست.

8 17.02%
  • تنوع کالا هایشان کم است.

7 14.89%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: چرا مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید نمی کنند؟

super web master آواتار ها
    148 بار تشکر شده در 62 پست

Lightbulb چرا مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید نمی کنند؟

حقیقت اینه که برای پاسخ به این سئوال می شه دلایل زیادی آورد.من از همه دوستان می خوام که تو این بحث شرکت کنند و بقیه رو از نقطه نظراتشون بهرمند کنند:

1-اولین دلیلش اینه که به کسبو کار اینترنتی در ایران مثل یه شغل تفریحی و خصوصا متعلق به جونا نگاه می شه.حالا مشکل این طرز فکر چیه؟ مشکل اینجاست که اولا به جای اینکه کار تیم باشه می شه کار فرد و دوم اینکه به جای مدیر پای مهندس میاد وسط!!! تا زمانی که تجارت الکترونیک به عنوان یک شغل حرفه ایی شناسایی نشده پیشرفت نمی کنه.

2-مشکل بعدی هم از دل همین مشکل اول میاد بیرون یعنی اینکه اکثر سایت های تجارت الکترونیک تو ایران اصلا نمیدونن مدیریت چیه؟مشتریو آدم حساب نمی کنن فکر میکنن که می تونن پشت صفحات وب سایتشون قایم بشن.نه محصول درست و حسابی دارن نه هدفی دارن و نه خدمات پس از فروش می دونن چیه؟واسه همینه که هر کی فقط یکبار خریدو از اکثر این وب سایتها تجربه می کنه دیگه از اینترنت سیر می شه!

3- هر روز تعداد زیادی فروشگاه مثل قارچ سبز می شه که معلوم نیست مال کیه و کجاست واسه همین کی حاضره پولشو تو همچین وب سایتهایی خرج کنه؟
    به نظر من مهمترین دلیل عدم تمایل مردم به خرید اینترنتی در ایران ضعف مدیریتی فوق العاده صاحبان این وب سایت هاست.

2. کاربران زیر به خاطر این پست از super web master تشکر کرده اند :

moj1rayaname آواتار ها
    3,260 بار تشکر شده در 1,349 پست
    گذینه ها چندتاشون مشکل داره و مثل اینکه عجله ای انتخاب شده :دی

4. کاربران زیر به خاطر این پست از moj1rayaname تشکر کرده اند :

84edu آواتار ها
    9,750 بار تشکر شده در 4,505 پست
    دلایل خیلی زیادی میشه آورد که خب ترجیح میدم تایپ کنم:
    1. کیفیت بسیار پایین محصولات که تجربیات بدی برای خریداران بجا گذاشته و همین باعث موجی از تبلیغات منفی شده!

2. عدم ارائه محصولات کاربردی در وب که عمومیت داره و البته چند موردی فروشگاه هم داریم که محصولات کاربردی ارائه میکنند!

3. عدم وجود سایتهایی با طراحی قابل اعتماد و در واقع اعتمادساز!

4. عدم وجود معرفی های مناسب و حرفه ای از همین کالاهای موجود!

5. برخوردهای نامناسب با مشتریان

6. عدم ارائه پشتیبانی مناسب

7. قیمت گذاری نا مناسب کالاها

8. تأخیرهای عمدی و غیر عمدی در ارسال سفارشات.

9. هزینه بالای خرید اینترنتی! با احتساب هزینه پست و قیمت های بعضاً عجیب و غریب!

10. مزاحمتهای متعدد فروشگاههای اینترنتی برای کاربران مثل ارسال اسپم و یا پاپ آپهای آزار دهنده.

11. تلاش برای فروختن نخ و سوزن به تولید کننده چرخهای خیاطی! یعنی همون تبلیغات نامناسب و بیجا!

میشه کتاب نوشت اصلاً در این مورد! ولی خب من سهم خیلی کمی برای کم سوادی کاربران اینترنت ایران قائلم!

6. کاربران زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده اند :

sunflower1 آواتار ها
    425 بار تشکر شده در 194 پست
    چند تا دلیل هم من بگم که تجربه خرید خودم از فروشگاه های اینترنتی است.
    1 - عکس سفارش با اون چیزی که برات میاد آسمون تا زمین فرق داره

2 - قیمت بسیار بیشتر نسبت به خرید حضوری و بیرون

3 - از پشتیبانی و تعویض که توو اکثر فروشگاه ها خبری نیست

4 - دیر ارسال کردن بسته

بعضی از فروشنده ها بلا نسبت خریدار رو خر فرض میکنند ( یک ساعت سفارش دادم و 100 بار به فروشنده گفتم که می خوام زمینه اش مشکی باشه گفت چشم و اینا .. وقتی که ساعت اومد دیدم سفیده و وقتی تماس گرفتم فروشنده دیگه جواب تلفن من رو نمیداد اصلا !! ) شما خودتون باشید خرید اینترنتی می کنید ؟

البته نمیگم همه فروشنده ها به این صورت هستند اما همین چند تا مورد هم بسیار خاطره بدی از خرید اینترنتی توو ذهن خریدار میذارن !
    [ . . همیشه در زندگیت جوری زندگی کن که "ای کاش" تکه کلام پیریت نشود . . ]

8. کاربران زیر به خاطر این پست از sunflower1 تشکر کرده اند :

ahijoon آواتار ها
    1,871 بار تشکر شده در 901 پست
    خوبه ریشه ای صحبت کنیم . و تا وارد کاری نشدیم تجربه شو نداریم اظهار نظر نکنیم. در ثانی هر ساله تمام مسائل مربوط به فروشگاهداری دستخوش تغییر هست و اینکه چند وقت پیش ماهم فروشگاه داشتیم دلیل بر دانستن تمام اطلاعات نیست ! این صنف و فعالانش رو مراعات کنیم و هی بهشون طعنه نزنیم .

دیگه ساده ترین مثال هارو میزنم :

وقتی به فروشگاهدار به دید مجرم یا خطاکار نگاه میشه

وقتی نظر فروشگاهدار مهم نیست و دیگران از طرفش جلسه میزارن حرف میزنن و عمل میکنن

وقتی پست هر چند وقت یکبار قوانین جدیدی یه هویی و ضربتی اجرا میکنه و تن فروشگاهدار رو میلرزونه

وقتی انجمن و صنف بدون خبر فروشگاهداران ایجاد میشه

و ... و ... ده ها وقتی دیگر نتیجه ش میشه ضعف فروشگاهداری و این عنوان تاپیک شما.

10. کاربران زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده اند :

84edu آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahijoon نمایش پست ها
    خوبه ریشه ای صحبت کنیم . و تا وارد کاری نشدیم تجربه شو نداریم اظهار نظر نکنیم. در ثانی هر ساله تمام مسائل مربوط به فروشگاهداری دستخوش تغییر هست و اینکه چند وقت پیش ماهم فروشگاه داشتیم دلیل بر دانستن تمام اطلاعات نیست ! این صنف و فعالانش رو مراعات کنیم و هی بهشون طعنه نزنیم .

دیگه ساده ترین مثال هارو میزنم :

وقتی به فروشگاهدار به دید مجرم یا خطاکار نگاه میشه

وقتی نظر فروشگاهدار مهم نیست و دیگران از طرفش جلسه میزارن حرف میزنن و عمل میکنن

وقتی پست هر چند وقت یکبار قوانین جدیدی یه هویی و ضربتی اجرا میکنه و تن فروشگاهدار رو میلرزونه

وقتی انجمن و صنف بدون خبر فروشگاهداران ایجاد میشه

و ... و ... ده ها وقتی دیگر نتیجه ش میشه ضعف فروشگاهداری و این عنوان تاپیک شما.
    یعنی شما منکر کیفیت پایین کالاها در اکثر موارد (به دلیل قیمتهای بالای جنس های باکیفیت)، قیمت گذاری های غیر حرفه ای، عدم ارائه کالاهای کاربردی، تأخیرهای خواسته یا ناخواسته در ارسال سفارشات، مزاحمت های پاپ آپ و اسپم و ...، تبلیغات نامناسب، وجود سایتهای مبتدیانه و با قالبهای پیش فرض متعدد و موارد اینچنینی میشید؟

فروشگاه دار خودش باید به فکر خودش باشه، تا وقتی فعالین این صنف تنها به سود شخصیشون بها میدن و به صنعتشون بها نمیدن، روال فروشگاه داری بدتر خواهد شد و بهتر نه!

هیچکس نمیتونه این موارد رو نادیده بگیره!

12. کاربران زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده اند :

yasinkhorram آواتار ها
    82 بار تشکر شده در 55 پست
    به نظر من مهمترین دلیل محصولات بی کیفیت و اشغالی هست که متاسفانه اکثر دوستان دارن میفروشن!
    چرا کسی نیومده کفش با کیفیت عرضه کنه؟چرا کسی نمیاد پوشاک به صورت اینترنتی بفروشه؟یا مثلا چیزهای کاربردی دیگه!
    چرا همش فیلم و سی دی و لاک پشت؟
    البته خدا رو شکر داره کم کم یه حرکتایی زده میشه

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

به نظر من مهمترین دلیل محصولات بی کیفیت و اشغالی هست که متاسفانه اکثر دوستان دارن میفروشن!
    چرا کسی نیومده کفش با کیفیت عرضه کنه؟چرا کسی نمیاد پوشاک به صورت اینترنتی بفروشه؟یا مثلا چیزهای کاربردی دیگه!
    چرا همش فیلم و سی دی و لاک پشت؟
    البته خدا رو شکر داره کم کم یه حرکتایی زده میشه

14. کاربران زیر به خاطر این پست از yasinkhorram تشکر کرده اند :

ahijoon آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط 84edu نمایش پست ها
    یعنی شما منکر کیفیت پایین کالاها در اکثر موارد (به دلیل قیمتهای بالای جنس های باکیفیت)، قیمت گذاری های غیر حرفه ای، عدم ارائه کالاهای کاربردی، تأخیرهای خواسته یا ناخواسته در ارسال سفارشات، مزاحمت های پاپ آپ و اسپم و ...، تبلیغات نامناسب، وجود سایتهای مبتدیانه و با قالبهای پیش فرض متعدد و موارد اینچنینی میشید؟

فروشگاه دار خودش باید به فکر خودش باشه، تا وقتی فعالین این صنف تنها به سود شخصیشون بها میدن و به صنعتشون بها نمیدن، روال فروشگاه داری بدتر خواهد شد و بهتر نه!

هیچکس نمیتونه این موارد رو نادیده بگیره!
    درود بهروز جان
    نه اصلا. کاملا هم تایید میکنم. هرچند افرادی هستند که دارن واقعا خوب و حلال کار میکنن و افرادی هستن مراعات نمیکنن .

ولی کلیت بحث بنده اینه که اگر مشکلات ریشه ای و با مدیریت سالم و صحیح حل بشه اونموقع خیل عظیمی از مواردی که شما و دوستان به عنوان مشکلات عدم خرید اینترنتی مطرح میکنند ، رفع خواهد شد . اینو مطمئنم.
    مشاوره در تولید و تهیه ( برنامه ، محتوا ، کالا ) مشاوره در بازاریابی و فروش و پشتیبانی ، تخصص من است
    با تلگرام من در ارتباط باشید : @pasokh724

16. کاربران زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده اند :

84edu آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahijoon نمایش پست ها
    درود بهروز جان
    نه اصلا. کاملا هم تایید میکنم. هرچند افرادی هستند که دارن واقعا خوب و حلال کار میکنن و افرادی هستن مراعات نمیکنن .

ولی کلیت بحث بنده اینه که اگر مشکلات ریشه ای و با مدیریت سالم و صحیح حل بشه اونموقع خیل عظیمی از مواردی که شما و دوستان به عنوان مشکلات عدم خرید اینترنتی مطرح میکنند ، رفع خواهد شد . اینو مطمئنم.
    خب شکی در این نیست و دلیل اصلی طرح این مشکلات هم گوشزد اونها هست دیگه!
    مطمئنم هم عقیده اید با من که اگر خود فروشنده ها به فکر خودشون و صنعتی که توش فعال هستند نباشند، هیچ ارگان و سازمانی بهایی بهشون نخواهد داد! این یه حقیقته و ما هم هدفمون از ذکر این موارد و به رخ کشیدن معایبی اینچنینی به نوعی تلنگر زدن به خود فروشنده ها هستش!

ahijoon آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط 84edu نمایش پست ها
    خب شکی در این نیست و دلیل اصلی طرح این مشکلات هم گوشزد اونها هست دیگه!
    مطمئنم هم عقیده اید با من که اگر خود فروشنده ها به فکر خودشون و صنعتی که توش فعال هستند نباشند، هیچ ارگان و سازمانی بهایی بهشون نخواهد داد! این یه حقیقته و ما هم هدفمون از ذکر این موارد و به رخ کشیدن معایبی اینچنینی به نوعی تلنگر زدن به خود فروشنده ها هستش!
    درسته . ولی مدیریت های ما با شناختی که ازشون دارم یک دنده گی رو بیشتر تو کارهاشون اعمال میکنن و نظر افراد شخصی و مخصوصا قشر نوجوان و جوان رو اهمیتی نمیدن . و این صنف بدون هماهنگی و تعامل ارگانها و فروشگاهداران همیشه صاحب مشکل خواهد بود و بود و بود ... یک بار ندیدم سازمانی جلسه بذاره و به شخصیت این نوجوان و جوان ها احترام بذاره و بدون تهدید با اونها مشورت و صحبت کنه . فقط ما میگیم شما عمل کنید نتیجه ش میشه اون مشکلاتی که نوشتید.

یکیش همین بحث انجمن صنفی که تاپیکشم هست که کسی هم توش نیومد حرفی بزنه . کل صحبت بنده در اونجا این بود که چی میشد یکی از اعضای فعال و قابل دسترس و مورد تاییدمون مثل امیرعباس یا رضا یا ... میتونستن جزو اون افراد باشن ؟ که بگیم حداقل یکی هست مثلا خودیه مشکلات رو انتقال خواهد داد . ما که به ارگان شهرمون مراجعه کردیم و گفتن فقط تهرانه و هیچ دستوری برامون نیومده. این از دستمون برمیومد

19. کاربران زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین