صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: می خواهم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (احتیاج به راهنمایی دارم)

hosien آواتار ها
    589 بار تشکر شده در 312 پست

می خواهم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (احتیاج به راهنمایی دارم)

با سلام خدمت همه دوستان

بالاخره بعد از چند سال سردرگمی و نداشتن سرمایه تازه تونستم مبلغی رو به دستم بیارم که هر چند کم ولی برای من که تا الان سرمایه نداشتم فکر کنم خوبه میزان سرمایه 4 میلیون (تروخدا نخندید من به زور تونستم همچین پولی رو پیدا کنم ) اما..

من دیپلم دارم و تو کار گرافیک و تدوین هستم الان هم دارم کار می کنم

اما در کنار این کارم تا الان حدود 5 سال میشه تو کار بازریابی بودم و هستم (سیستم همکاری در فروش) یکسال هم فروشگاه داشتیم منظورم یکی از دوستام اونهم اینترنتی ولی چون سرمایه نداشتیم می رفتیم از عمده فروش می گرفیتم و کم کم پولش را می دادیم ولی چون تجربه نداشتیم فکر کنم شکست خوردیم چون بعد از یکسال فقط هزینه که کرده بودیم تونستیم در بیاریم ...خوب بگذریم

من عاشق این کار هستم (اینترنت و فروشگاه اینترنتی) و خسته هم نمی شوم اگر هم روزی یک ساعت وقت داشته باشم پای سیستم و تو اینترت هستم

در مورد بازاریابی هم چون زمان خیلی ندارم و نمی تونستم مبلغ اضافی داشته باشم تا تبلیغ کنم درآمدم خیلی کم بود فقط پول شارژ موبایل - اینترنت - و هزینه های آب و برق و همچین چیزایی رو از اینترنت در می آورم و نا امید کننده است

حالا می خوام با این سرمایه اندک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (هرچند می دونم کار فوق العاده سختی هست ولی برای من سخت بودن مهم نیست مهم درست عمل کردن و رسیدن به هدفی که دارم )

چند نکته برای کمک

1- آیا این کار را شروع کنم یا نه؟
    2-محصولات چی باشه؟
    3-سرمایه ایی که دارم رو چگونه تقصیم کنم ؟ محصول-تبلیغ-سایت

در آخر تشکر از همه شما
    (همیشه توکل به خدا داشته باش تا هیچوقت تنها نباشی)
    تولید و فروش نعلین و کفش زنانه

mortezanovin آواتار ها
    515 بار تشکر شده در 291 پست
    سرمایه ات همچین کم هم نیست کسی هم که مسخره کنه خودش همچین پولی نداره . به نظر من دو راه خوب اینه یا محصولات پرفروش توی اینترنت رو بیاری برای فروش یا محصولات جدید بیاری . اگر محصول جدید بیاری باید هزینه ی زیادی بکنی تا شناخته بشه اما اگه جنس های پرفروش رو بیاری مردم تقریبا میشناسن جنس رو فقط دنبال جنس با کیفیت هستند که شما باید اون رو ارائه کنید . سرمایه زیادی برای سایت قرار نداده یه هاست بگیر ( با تحقیق بگیر ) یه فروشگاه ساز رایگان نصب کن کار رو شروع کن البته روی ظاهر سایت کمی کار کن تا مشتری جذب کنه . برای تبلیغ هم بستگی به خودت داره فقط تبلیغات هدفمند کن تا سرمایه ات از بین نره خیلی ها بودن تبلیغ نادرست کردن و کلی پول از دست دادن .

3. کاربران زیر به خاطر این پست از mortezanovin تشکر کرده اند :

44 بار تشکر شده در 23 پست
    سلام من هم یه جورایی شرایط تورو دارم ولی سرمایم یزه بیشتره
    درباره سایت بگم که من وقتی می خواستم فروشگاه بزنم اول رفتم سراغ سایت های که وب سایت طراحی می کنن که دیدم هزینش خیلی گرون در میاد. بعدا رفتم سراغ فروشگاه سازهای ایرانی دیدم انم از 100 هزار تا 2 تومن میشه تازه اون چیزی که می خواستم نبود و بعد با فروشگاه ساز های اوپن سورس آشنا شدم مثل اوپن کارت و پرستاشاپ و .... که من خودم پرستا رو انتخاب کرم (بخاطر ماژول های فراوان و پشتیبانی قوی که در ایران هست و..... ) و همین طور مجانی و حرفه ای بودنش . و فکر می کنم خیلیا دیگه هم به این نتیجه رسیدن.
    درمورد محصول خودم گیر بودم چون سرمایه کمه و باید سری نقد بشه که بخاطر همین خودم تصمیم گرفتم که باید تنوع محصولات کم کنم و به تعدادشون بیفزایم چند تا راه هست
    یک این که محصولاتی رو بفروشی که در رسانه ها تبلیغ میشه یعنی تبلیغات اونارو به نفع خودت تقیر بدی مثل ماه.وار.ه شلنگ جادویی تبلیغ میکنه 50000 هزار تومن شما محصولی رو که اونا زحمت شو کشیدن و به مردم معرفی کردنو تو فروشگاهت میزاری و رو اون تبلیغ میکنی اما با این تفاوت که شما اونو ارزان تر می فروشید که مشتری فک میکنه باید بخره چون از تی وی ارزون تر میدی (این روش و همه استفاده میکنن اگه ابتکار عمل خودت به دست بگیری خیلی بهتره)
    حالا بحث شیرین تبلیغات اساسن اون دومورد بالایی بدون تبلیغات معنی نداره باید سعی کنی تبلیغات هدفمند انجام بدی باید ببینی محصول چیه و مخاطب کیست
    ویرایش توسط Hamednoroozy3d : 2014-05-08 در ساعت 15:49

5. کاربران زیر به خاطر این پست از Hamednoroozy3d تشکر کرده اند :

hosien آواتار ها
    تشکر از شما دوستان

من از وقتی که وارد این انجمن شدم هدفم این بوده که هم تجربه ام زیاد بشه و هم با دستان در زمینه های مختلف آشنا بشم تا دیگه شکست قبلی رو نخورم

در مورد فروشگاه من هم همین نظر رو دارم پرستا شاپ گزبنه مناسبی هست و ماژولهاش و میشه با هزینه ی کمی قالب دلخواه خودم رو بدم طراحی کنند

اما بحث محصول

محصولات پرفروش رو از کجا باید شناسایی کرد مثلا من شبکه های م ا ه و ا ره ایی رو دنبال می کنم مثلا لاکپشت و یا شلنگ رو الان بیش از چند ماه هست که تبلیغ می کنند در صورتی که همین محصولات تو سیستم همکاری در فروش دیگه روشون مانور نمی دند

و یک مسئله دیگه این می مونه که مثلا یک محصول جدید میاد تو سیستم های همکاری درفروش که همه گیر میشه حالا از کجا باید فهمید این محصول فروش خوبی کرده و فروش بالایی داره ؟

7. کاربر زیر به خاطر این پست از hosien تشکر کرده است :

44 بار تشکر شده در 23 پست
    میدونی این که چه محصولی خوب فروش میره فک کنم باید عملی تجربش کرد ,کسی دوست نداره این چیزا بین همه درز پیدا کنه . ولی بیا یه چندتا حدس یزنیم الان فصل گرمارو در پیش داریم چیزای که میتونه خوب فروش بره از نظر من (پنکه - پد ضد عرق- صابون ضد عرق- رینوزت میزنن زیر بغل-تفگ آپاش -و... که همه اینا بستگی به تبلیغ متن تبلیغ و نحوه اون و... اون داره

9. کاربر زیر به خاطر این پست از Hamednoroozy3d تشکر کرده است :

hosien 

hosien آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamednoroozy3d نمایش پست ها
    میدونی این که چه محصولی خوب فروش میره فک کنم باید عملی تجربش کرد ,کسی دوست نداره این چیزا بین همه درز پیدا کنه . ولی بیا یه چندتا حدس یزنیم الان فصل گرمارو در پیش داریم چیزای که میتونه خوب فروش بره از نظر من (پنکه - پد ضد عرق- صابون ضد عرق- رینوزت میزنن زیر بغل-تفگ آپاش -و... که همه اینا بستگی به تبلیغ متن تبلیغ و نحوه اون و... اون داره
    مسلما کسی نمی خواد طرز کارش لو بره ولی به نکته های خوبی اشاره کردید

پس نتیجه میگیرم که در هر فصل باید به دنبال محصولات آن فصل باشیم و در کنار آم میشه روی محصولات عمومی تری هم فکر کرد

11. کاربر زیر به خاطر این پست از hosien تشکر کرده است :

mortezanovin آواتار ها
    515 بار تشکر شده در 291 پست
    نکته ی خوبی در بالا اشاره شد در هر دوره فروش یک محصول اوج میگیره مثلا نزدیک روز زن و ولنتاین محصولات دخترانه و زنانه یا نزدیک تابستان عینک آفتابی و .. اما باید توجه کنید که یکسری از محصولات هم هستند که مربوط به زمان خاصی نیستند کلا خوب فروش می رند به خاطر تبلیغات شبکه های ماهواره ای فقط باید توجه کنید که اوج فروش این محصولات دو سه ماه اولی هست که تبلیغ میشه بعد از اون فروش اون جنس ها افت می کنه .

13. کاربر زیر به خاطر این پست از mortezanovin تشکر کرده است :

hosien 

کاربر خاطی
    22 بار تشکر شده در 14 پست
    بهترین کار اینه که 1 سایت راه اندازی کنی
    محصولات اینترنتی رو توش بذاری ( با رعایت اصول سئو )
    موقتا هر کدوم که پر فروش تر هست و میتونی با پولت بخری ( تعداد کم مثال 5 تا 10 تا ) بخری و هر کدوم فروشش کمتره و گرونتره لینک همکاری بذاری
    تا اشالا را افتادی و دستو بالت بازتر شد هم کالاهای پر فروش رو بهتر شناختی و هم به سرمایا اضافه شده

من 4 سال پیش با مبلغ 150 هزار تومن کار فروشگاه اینترنتی رو شروع کردم .
    الان در حدود 40 الی 50 میلیون تومن از اون جداگانه برداشت کردم و چیزی در حدود 20 میلیون تومن هم در گردش دارم برای کارم
    توکلت به خدا باشه
    شروع کن و تلاش کن ، خودش روزیت رو میرسونه

15. کاربران زیر به خاطر این پست از bazar34 تشکر کرده اند :

hosien آواتار ها
    یک سوال دیگه ؟

خوب با این هزینه کردن وسرمایه چقدر باید انتظار سود را داشته باشیم ؟

فرض بر این بگیریم که بعد از 3 الی 4 ماه کار روی سایت و بهتر شدن رتبه سایت و با تبلیغ هدفمند

الیته می دونم که نمی شه به عنوان شغل اول فعلا انتخاب کرد ولی با توجه به گرفتاری ها و برگشتی ها و انصرافی ها و سرمایه ایی که قرار گرفته چقدر باید انتظار داشت از سود این کار؟

1yaser آواتار ها
    284 بار تشکر شده در 141 پست
    دوست عزیز بنظرم بد نباشه به این موضوع هم فکر کنید که محصولی رو خودتون تولید کنید و بفروشید. حال هرچیزی که شده. هم سودش بیشتره هم کسی بجز شما نمونش رو نداره! اینجوری چرخه کارتون کامل تره و امکان توسعه و پیشرفتش بیشتر و وابستگیش به محیط بیرونی کمتر.

18. کاربران زیر به خاطر این پست از 1yaser تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین