نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: سوالاتی پیرامون app اندرویدی

amir_dj آواتار ها
    326 بار تشکر شده در 182 پست

Question سوالاتی پیرامون app اندرویدی

سلام دوستان عزیز.

در کل برای ایده ای در آینده نیاز به دانستن این موراد دارم:

1)کسی از دوستان تجربه کار تجاری روی app داره؟؟(اگر توصیه ای توضیحی تجربه ای دارید ممنون میشم بگید)
    2)قیمت های طراحی و برنامه نویسی app در نرمالترین حالت چه میزان هست؟آیا رابط ها یا نرم افزاری هست
    که بتونم خودم با صرف کمترین زمان بتونم ایده مد نظرم رو پیاده کنم و خروجی apk بگیرم؟؟اگر هست معرفی
    کنید بهم؟

پیشاپیش تشکر

تهم. آواتار ها
    8 بار تشکر شده در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dj نمایش پست ها
    آیا رابط ها یا نرم افزاری هست
    که بتونم خودم با صرف کمترین زمان بتونم ایده مد نظرم رو پیاده کنم و خروجی apk بگیرم؟؟اگر هست معرفی
    کنید بهم؟
    سلام سوالات اولت رو چون زیاد اطلاعات و تجربیات کاملی ندارم میگذارم که بقیه کمکت کنن .
    در مورد این سوالت انواع اپ هایی که تو آندروید اجرا میشن رو توضیح میدم ببین کدوم با تواناییات سازگار تره :
    1- اپ های Native : این اپ ها اپ هایی هستند که معمولا با زبان اصلی اندروید تولید میشن ، performance بسیار بالایی دارن برای یادگیری برای توسعه ی این اپ ها هم باید جاوا بلد باشی. اما اپ های Native فقط با JAVA نوشته نمیشن راههای دیگری هم به جز یادگیری زبان جاوا داری ، مثل b4a و C# mono ، در این 2 تا شما برنامه ات رو با زبون دیگری مینویسی ولی این اپ ها به زبون اصلی یعنی جاوا تبدیل میشن بعد اجرا میشن خب اگر با C# آشنایی داری میتونی بری سراغ مونو یا اگه نه که B4A زبون بسیار راحت و توانایی هست من با دانش برنامه نویسی اندکی که قبلا داشتم شروع که کردم به یادگیری حدود 2-3 ساعت و تونستم در نهایت اون شبش تونستم اپ ساده که میخواستم رو در B4A بنویسم و برروی گوشیم نصبش کنمش.
    پس اگه میخوای بری سراغ این راه ، آسون ترین راه برات یادگیری Basic 4 Android هست
    2- اپ های Web APP : این اپ ها در واقع اپ واقعی نیستند بلکه همون وب سایت های رسپانسیو هستند که شما توی گوشیتون با مرورگر مشاهده شون میکنی که این راه اصلا توصیه نمیشه.
    3- اپ های Hybrid : این مورد مشابه بالایی هست یعنی در واقع همون سایت هست با HTML/CSS/JS ولی به جای اجرا در مرورگری که خود کاربر بازش میکنه ، همانند اپ های Native اجرا میشه یعنی با کمک نرم افزاری مثل Cordova ، همانند یک نرم افزار Native در قالب یک WEB VIEW با کمک مرورگر اجرا میشه که چون یکجور اپ Native هست ولی توی مرورگر در واقع اجرا میشه از لحاظ performance قابل مقایسه با اپ های Native نیست ولی این راه مزیت های خاصی داره ، این اپ ها کاملا از مورد دوم برترن ولی نسبت به مورد اول مزیتش اینه که شما این اپ هارو یک بار مینویسید ولی هم در آندروید و هم ios اجراشون میکنید و همچنین با پلاگین هایی شما حتی به امکانات سخت‌افزاری دستگاه نیز میتونید دسترسی پیدا کنید.

بسته به اپ و این که کاربر شما کیه و نیازمندی هاتون ، شما دستت بازه که اپلیکیشن مورد نظر خودتونو با یکی از این روش ها توسعه بدین ،اما یکی از ساده ترین راهها و راه پیشنهادی خود من که در کمترین زمان میتونید اپتونو پیاده سازی کنید استفاده از B4A هست . B4A زبونی که شما باهاش کار میکنین بسیار راحته ، خیلی توانمند و قوی هست و در آخر به جاوا تبدیل شده و از لحاظ performance حالا دقیق دقیق هم همانند جاوا نباشه ولی performance بسیار بسیار بسیار خوبی داره برخلاف مونو که با این که درنهایت یک اپ بصورت native هست ولی از لحاظ حجمی ، حجم بسیار بیشتر و از نظر performance ضعیف تر از برنامه های Java, B4A هست.
    امیدوارم مفید باشه
    موفق باشید .
    تـــــهـــــــم حقیقی

amir_dj آواتار ها
    326 بار تشکر شده در 182 پست
    تشکر آقای حقیقی...

کلیت ماجرا این هست که برای آینده یه ایده ای دارم یه جاهایی دیدم قیمتها عجیب غریب
    برای app اختصاصی زدن که این رنج متفاوت قیمت ها ...و...

دو مورددیدم که ادعا کرده بودن نرم افزاری دارن که به نوعی قالب آماده و ...داره و شخص با خرید
    اون میاد ایدش رو اجرا میکنه خودش؟؟؟
    حالا همین مساله هم گیجم کرد و گفتم از بچه ها بپرسم اگر تجربه ای همکاری موفقی دارند
    معرفی کنن با نمونه کار و تعرفه و راه حل...

دوستان اگر تجربیاتی دارند ما رو هم بی دریغ نزارید

تهم. آواتار ها
    8 بار تشکر شده در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dj نمایش پست ها
    تشکر آقای حقیقی...

کلیت ماجرا این هست که برای آینده یه ایده ای دارم یه جاهایی دیدم قیمتها عجیب غریب
    برای app اختصاصی زدن که این رنج متفاوت قیمت ها ...و...

دو مورددیدم که ادعا کرده بودن نرم افزاری دارن که به نوعی قالب آماده و ...داره و شخص با خرید
    اون میاد ایدش رو اجرا میکنه خودش؟؟؟
    حالا همین مساله هم گیجم کرد و گفتم از بچه ها بپرسم اگر تجربه ای همکاری موفقی دارند
    معرفی کنن با نمونه کار و تعرفه و راه حل...

دوستان اگر تجربیاتی دارند ما رو هم بی دریغ نزارید
    من همچین چیزی ندیدم اگر میشه لینکی چیزی ازشون بدید من خودم ببینم چ خبره! البته اگه غیر از اینایی که پایین گفتم هست
    نرم افزارهای داخلی یا خارجی نیز وجود دارند که با آن میتوان اپ اندرویدی تولید کرد ولی بیشتر به درد مثلا معرفی یک شرکت کوچک ، اپ های کتاب مانند و ... میخورند، اینها اکثرا بدرد اپ هایی با محتوای محدود میخورن تا اپی که بخواد کار خاصی یا خدمت خاصی رو ارائه کنه .

231 بار تشکر شده در 148 پست
    برای پرسش 1 - بله ، اما چه توضیحی ؟
    2 - قیمت ها به دو چیز بستگی داره . یک کاری که نرم افزار باید انجام بده و دو کسی که اونو مینویسه
    خودت هم بخوای بزنی بستگی داره که ایدت چی باشه . اگر از این چیزایی باشه که تو بازار به نام نرم افزار (شما بخون کتاب) به فروش میرسه با 2 ، 3 ماه زمان میتونی یاد بگیری بزن اما اگر واقعا نرم افزار کاربردی بخوای بنویسی دست کم یک سال باید برای یادگیری کامل اون زمان بزاری . 2 ماه برای خود زبون جاوا که از دید من کتاب چگونه با جاوا برنامه بنویسیم ترجمه ابراهیم قلزم بهترین گزینه است و چند ماه هم برای یادگیری بخش های گوناگونی که خود اندروید داره . این که گفتم یک سال بستگی به خودت داره شاید روزی 10 ساعت نشستی پای کار 6 ماهه هم تونستی به چیزی که می خوای برسی