صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مستاجری که اجاره خود را پرداخت نمی کند

8 بار تشکر شده در 4 پست

مستاجری که اجاره خود را پرداخت نمی کند

سلام خسته نباشید
    بنده یک خونه داخل مشهد دارم که از اول فروردین به اجاره دادمش
    متاسفانه از روی سادگی با پیشنهاد مستاجر تعمیر منزل رو بهش واگذار کردم. به طوری که هر کارگر مستقیم پول رو از من دریافت می کرد.
    الان شش ماه میشه که اجاره اش رو پرداخت نکرده. و یه فاکتور در آورده که این مقدار از خرجکرد تسویه نشده.
    قرار بود بعد از ماه رمضون تخلیه کنه که نکرد. بردمش همون بنگاه و ازش امضا گرفتم که با دو شهریور خالی کنه.
    حالا برگشته می گه من از این به بعد اجاره رو می دم و اون مقداری که ندارم برای خرجکردم.
    رهن خونه یک میلیون (متاسفانه)
    و اجاره ماهی 450 بوده
    و اون فاکتوری که مستاجر داده هم 1.800 بوده
    داخل قلنامه هم ذکر شده که اگه یک ماه اجاره نداد باید بعد از بیست روز بدون هیچ توقعی تخلیه کنه.
    حالا من چه کنم؟؟؟

387 بار تشکر شده در 218 پست
    سلام

شکایت + رفتن به حل اختلاف + حکم تخلیه و اجرا تخلیه بدون هیچ درگیری و دردسری انجام میشه ...

ap63 آواتار ها
    897 بار تشکر شده در 542 پست
    پول پیش یه تومن گرفتی؟!!! مگه میشه همچین چیزی؟
    معمولا پول پیش خونه باید از یکسال پرداخت اجاره بیشتر باشه که اگه مستاجر حتی کل اجاره هارو هم نداد از پول پیش کم بشه.

nicholasman206 آواتار ها
    571 بار تشکر شده در 320 پست
    داخل قلنامه هم ذکر شده که اگه یک ماه اجاره نداد باید بعد از بیست روز بدون هیچ توقعی تخلیه کنه.
    1- قولنامه دستی که نیست؟
    2- از مدت زمان قولنامه نگذشته ؟

اگر دو مورد جواب منفی هست یکم شانس آرودین ولی با شکایت هم ممکنه چند ماه طول بکشه که بتونید طرف رو بیرون بندازین.

M.Abooali آواتار ها
    646 بار تشکر شده در 282 پست
    با توجه به بند بلند شدن ظرف 20 روز مشخص هست که قولنامه باید دستی و غیر رسمی باشد چون طبق مقررات مستاجر در هرشرایطی حداقل 6 ماه مهلت قانونی داره برای تخلیه ملک!
    [ Never is Never an Answer ||| Personal Site: www.abooali.ir ]

راهبر انجمن شاپ کیپر as87 آواتار ها
    1,854 بار تشکر شده در 780 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    با توجه به بند بلند شدن ظرف 20 روز مشخص هست که قولنامه باید دستی و غیر رسمی باشد چون طبق مقررات مستاجر در هرشرایطی حداقل 6 ماه مهلت قانونی داره برای تخلیه ملک!
    میشه بفرمایید طبق کدوم قانونی این زمان رو داره؟
    پرتال پرسش و پاسخ شاپکیپر
    پاسخ دقیق و صحیح به تمام سوالات شما...
    shopkeeper.ir

moozmar آواتار ها
    148 بار تشکر شده در 78 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط as87 نمایش پست ها
    میشه بفرمایید طبق کدوم قانونی این زمان رو داره؟
    فکذ نکنم قانونی وجود داشته باشه ولی چون مراحل گرفتن حکم تخلیه 6 ماه به درازا میکشه عموما میگن قانونا 6 ماه زودتر نمیتونی بلندش کنی
    همکاری در فروش بزودی

387 بار تشکر شده در 218 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط moozmar نمایش پست ها
    فکذ نکنم قانونی وجود داشته باشه ولی چون مراحل گرفتن حکم تخلیه 6 ماه به درازا میکشه عموما میگن قانونا 6 ماه زودتر نمیتونی بلندش کنی
    نه اون قدیم بود یعنی 10 سال پیش !
    الان به این پرونده ها به سرعت حکم میدن ! یعنی میره شورای حل اختلاف اگر مشکلشون حل نشده سریع حکم تخلیه ...

148 بار تشکر شده در 94 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ap63 نمایش پست ها
    پول پیش یه تومن گرفتی؟!!! مگه میشه همچین چیزی؟
    معمولا پول پیش خونه باید از یکسال پرداخت اجاره بیشتر باشه که اگه مستاجر حتی کل اجاره هارو هم نداد از پول پیش کم بشه.
    وقتی رهن کمه از مستاجر چک تخلیه بدون تاریخ میگیرن که وقتی اجاره نداد و خونه رو خالی نکرد میرن جک و میزارن اجرا با دستور قضایی

isapour آواتار ها
    209 بار تشکر شده در 122 پست
    سلام
    خوشبختانه یا متاسفانه تو این مورد تجربه های خوبی دارم طبق قولنامه سه برگی اگه مستاجر اجاره یک ماه اجاره رو نداد میتونید شکایت کنید و به سرعت حکم تخلیه رو بگیرید
    دوستان خواهشا موقع اجاره دادن خونه نهایت دقت رو بکنید چنان سر آدم کلاه میذارن که اصلا فکرشم نمیشه کرد میخواستم خونه اجاره بدم طرف رهن خونه رو که 15 میلیون بود چک کشید خوشبختانه هرچقدر اصرار کرد کلید رو بهش ندادیم تا چک رو نقد کنیم ماهم از همه جا بی خبر چک رو خرج کردیم روز بعد اول وقت زنگ زدن امضای چک جعلیه!!! اگه کلید رو میدادیم وسایل میریخت خونه یه سال طول میکشید تا چک پیگیری بشه
    بنظر من شما نمیتونید از مبلغ رهن کم کنید چون خیانت در امانت به حساب میاد اگه میدونید آدم ناجوریه بهش نگید که شکایت میکنید, برید شکایت کنید و به راحتی حکم تخلیه بگیرید از شرش خلاص میشید حتی به قیمت از دست دادن مبلغی پول که چون به تجربه ای که به دست میارید می ارزه
    لطفا نتیجه رو اینجا اعلام کنید
    موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین