نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: مراقب عواقب اینکارها در فضا مجازی باشید ⛔️

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    mobomas آواتار ها
    513 بار تشکر شده در 222 پست
    دوست عزیز
    یک سری از برخوردها و رفتارها ریشه در محیطی داره که طرف اونجا رشد کرده . یعنی خانواده
    دوستان و افرادی که باهاشون برخورد داشته

هیچکس نمیتونه با تکیه بر اعتقادات یا قانون این نوع رفتارهارو تغییر بده

همانطور که بارها دیدید فروم قوانینی داره و افراد ازش سرپیچی میکنن

خیابان و محیط شهری قوانینی داره ، اما باز هم فرد بواسطه محیط بدی که در اون رشد کرده و به درستی تربیت نشده ، از قوانین سرپیچی میکنه . مثلا تا کمر از پنجره ماشین میاد بیرون و به طرف مقابل فحش میده !

خوب نشون میده شخص به درستی تربیت نشده . پدر و مادری نداشته که بهش آداب و احترام اجتماعی رو یاد بدن ، و یا پدر و مادر داشته ، اما به دلایلی رو تربیت این شخص انرژی نذاشتن

یا فرد راه توسعه کسب و کار خودش رو ، تخریب و تحقیر بقیه میدونه . فکر میکنه با تخریب دیگران ، اونم با روشهایی که فکر میکنه زیرکانه است (مولتی یوزر و ... ) میشه بقیه رو تخریب کرد ، تا کسب و کار خودش رشد کنه

مثال دیگر اینکه حرفی برای گفتن نداشته باشه ، و با ترس از نادیده گرفته شدن (هرکسی نیاز به توجه داره) شروع کنه به صحبتهایی که از ادب و منزلت اجتماعی به دوره .

نمونه این افراد رو در هر تاپیکی ، در هر فرومی ، در هر کوچه و خیابان و شهری میبینیم و نمیشه گفت فلان فروم اینطور نیست ، یا فلان شهر ازین دسته افراد بیشتره و ... همه جا هستن

دو روش برخورد رو من مناسب میدونم :

1- اولا برخورد متقابل ، بدترین نوع عکس العمله . یعنی اگر فحاشی کرد ، شما اگر تصمیم به برخورد متقابل کردید ، باید تا سطح پایینی جایگاه اجتماعی خود را تنزل بدین ، تا بتونید عینا همان فحش یا بدترش رو بیان کنید . اگر شخص مقابل شروع به تخریب کرد ، باید شما هم به شخصیت و اعتبار خود آسیب بزنید و تنزل کنید تا سطح این آدم ، تا بتونید مقابله به مثل کنید
    و این بدترین نوع برخورده .

2- روش مناسب به نظر من Ignore هست . یعنی فرد شروع میکنه به تخریب شما با مولتی یوزر یا هرچی ، شخص شروع به فحاشی میکنه یا عبارات زشتی بکار میبره که در خانوادش کاملا رایجه و از اون محیط یاد گرفته ، اما شما نادیده میگیرین و گزارش ارسال میکنید (البته در فروم)
    یک مثال بارز بگم که عینا خودم دیدم : شخصی با اتومبیل مدل بالای خود در خیابانی در مشهد ، مزاحم خانمی شد و کنارش ایستاد و شروع کرد به متلک پرانی . من فکر کردم الانه که اون خانم شروع کنه به فحاشی و مقابله به مثل . اما با خونسردی کامل رفت عقب ماشین و از شماره پلاک ماشین عکس گرفت . سپس به مغازه دار همانجا مراجعه کرد و ازش خواهش کرد که اگر شاهد خواست ، حقیقت ماجرا رو بگه . مغازه دار هم قبول کرد . راننده بلافاصله صحنه رو ترک کرد
    بعدها از مغازه دار نتیجه ماجرا رو پرسیدم و گفت یک مامور انتظامی ازش چند سوال پرسیده و اونم حقیقت رو گفته و به گفته مامور ، ماشین توقیف شده و راننده محاکمه .

در فروم هم روش مناسب همینه

شخص ممکنه جایگاه اجتماعی خودش و خانوادش رو به معرض نمایش بزاره و نشون بده چقدر میتونه بی شخصیت باشه . اما شما هستید که با کنترل رفتار نشون میدید در حد این نیستید که بخاید مقام و اعتبار خودتون رو تنزل بدین و مقابله به مثل کنید

بلکه به راحتی نادیده میگیرید . و بقیه مسائل رو میسپارید به دست افرادی مثل راهبر و ناظر انجمن که میدونن چطور باید برخورد کنن . نتیجه چی میشه ؟

طرف در یک انجمن ، دو انجمن ، سه انجمن برخورد سخت میبینه و تخلف براش ثبت میشه ، اما کم کم یاد میگیره برخوردی که در خانه و خانوادش ، با اطرافیان و پدر و مادرش داره ، در سطح جامعه قابل گسترش نیست . یاد میگیره باید قوانین رو رعایت کنه . باید به زور هم که شده ادب و احترام رو یاد بگیره

نمونه ای از این افراد :

Capture555.JPG
    ویرایش توسط mobomas : 2017-01-11 در ساعت 15:37
    معنای زندگی برای من دو چیز است . آزادی و بانویی که دوستش دارم